chrome firefox opera safari iexplorer

У Конгресі США нагадали про 80-ті роковини українського Голодомору

08 листопада 2013 о 16:43

Сенатор американського штату Іллінойс Майк Квіґлі у Конгресі США нагадав про наближення 80-х роковин Голодомору в Україні 1932—1933 років. Відеозапис виступу сенатор опублікував на своєму сайті, повідомляє Центр досліджень визвольного руху.

«Я піднімаюся сьогодні, щоб вшанувати 80-річчя геноциду в Україні. Великий штучний голод був організований за комуністичного правління Йосифа Сталіна з метою викорінення української культури, освіти і соціальних інститутів, – заявив конгресмен Квіґлі. – За сталінського режиму український народ позбавили землі й зерна, загнали у колгоспи, де зрештою заморили голодом. Колишня житниця Європи стала місцем вимушеного голоду, який у кінцевому рахунку забрав життя понад 6 мільйонів безневинних чоловіків, жінок і дітей. Але спроба Сталіна знищити дух й історію українського народу не вдалася».

Конгресмен нагадав також про Український національний музей у Чикаго, де сьогодні має відбутися захід пам’яті жертв Голодомору.

Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору 1932—1933 років в Україні. Пам’ятні заходи відбудуться 23 листопада.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути