chrome firefox opera safari iexplorer

Учені вважають, що жертвами Голодомору стали 4,5 млн українців

21 листопада 2013 о 15:12

Втрати України за роки Голодомору в 1932—1934 роках склали близько 4,5 млн осіб. Про це повідомила експерт Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Національної академії наук України Наталія Левчук.

«Ми оцінюємо втрати України внаслідок голоду в 1932—1934 роках на рівні 4,5 мільйона осіб, з яких 3,9 млн — це втрати через надмірну смертність і 600 тисяч — це дефіцит народження», — заявила Левчук на прес — конференції, представляючи дані інтерактивного демографічного проекту «Атлас Голодомору», створений Інститутом спільно з Українським науковим інститутом Гарвардського університету за підтримки Фонду Катер українознавства в США.

За її словами, при створенні Атласу використовувалися дані перепису населення 1926, 1937 і 1939 років.

У результаті дослідження було встановлено, що від Голодомору найбільше постраждали сім областей України за територіальним поділом на квітень 1933 року. Зокрема, найбільші втрати понесли Київська та Харківська області (у кожній — понад 1 млн осіб), а також Вінницька, Дніпропетровська, Одеська, Чернігівська та Донецька області.

Експерт Українського наукового інституту Гарвардського університету Геннадій Побережний зазначив, що створення «Атласу Голодомору» триває. Крім карт, на яких відображені дані про втрати населення в Україні в 1932—1934 роках, на веб-сайті Атласу також розміщений архів фотографій того часу.

Матеріали Атласу представлені на декількох мовах, в тому числі українською.

Нагадаємо, з 18 листопада в Україні розпочався тиждень пам'яті жертв Голодомору. Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. 

Згідно із даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», 66% українців схиляють до думки, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом.

Інтерфакс-Україна

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

24 липня

Інші дати
Ігор Дмитренко
1928 – український фізик у галузі надпровідності та низькотемпературного матеріалознавства, академік. Створив надпровідниковий квантовий магнітометр і градієнтометр надвисокої чутливості, перший в СРСР магнітокардіограф, кріогенний лазерний сканувальний мікроскоп та ін.
Розгорнути
Петро Перемежко
1833 – український гістолог. Засновник кафедри гістології, ембріології і порівняльної анатомії Київського університету. Уперше описав непрямий поділ тваринних клітин.
Розгорнути
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути