chrome firefox opera safari iexplorer

Учені вважають, що жертвами Голодомору стали 4,5 млн українців

21 листопада 2013 о 15:12

Втрати України за роки Голодомору в 1932—1934 роках склали близько 4,5 млн осіб. Про це повідомила експерт Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Національної академії наук України Наталія Левчук.

«Ми оцінюємо втрати України внаслідок голоду в 1932—1934 роках на рівні 4,5 мільйона осіб, з яких 3,9 млн — це втрати через надмірну смертність і 600 тисяч — це дефіцит народження», — заявила Левчук на прес — конференції, представляючи дані інтерактивного демографічного проекту «Атлас Голодомору», створений Інститутом спільно з Українським науковим інститутом Гарвардського університету за підтримки Фонду Катер українознавства в США.

За її словами, при створенні Атласу використовувалися дані перепису населення 1926, 1937 і 1939 років.

У результаті дослідження було встановлено, що від Голодомору найбільше постраждали сім областей України за територіальним поділом на квітень 1933 року. Зокрема, найбільші втрати понесли Київська та Харківська області (у кожній — понад 1 млн осіб), а також Вінницька, Дніпропетровська, Одеська, Чернігівська та Донецька області.

Експерт Українського наукового інституту Гарвардського університету Геннадій Побережний зазначив, що створення «Атласу Голодомору» триває. Крім карт, на яких відображені дані про втрати населення в Україні в 1932—1934 роках, на веб-сайті Атласу також розміщений архів фотографій того часу.

Матеріали Атласу представлені на декількох мовах, в тому числі українською.

Нагадаємо, з 18 листопада в Україні розпочався тиждень пам'яті жертв Голодомору. Цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. 

Згідно із даними опитування соціологічної групи «Рейтинг», 66% українців схиляють до думки, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом.

Інтерфакс-Україна

Джерело: Тиждень
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути