chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

15 листопада 2013 о 09:47

15-17 листопада у Львові вдруге відбудеться міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського», присвячений постаті піаніста і композитора, дипломата та громадського діяча, почесного Громадянина Львова -Ігнація Яна Падеревського. Про це повідомляє кореспондент УНН.

В рамках фестивалю відбудеться три концерти у Львівській філармонії і одна вистава в оперному театрі. У програмі фестивалю: концерти симфонічної, фортепіанної та вокальної класичної музики. Розпочнеться фестиваль 15 листопада у Львівській філармонії концертом «Повернення легенди», саме з такою програмою тріумфував І.Падеревський у Львові в 1902 році. Дерегуватиме концертом Єжи Максим'юк, а солістами стануть польський музикант Кароль Радзівоновіч та українська піаністка Маріанна Гумецька.

Наступного дня, 16 листопада, в Львівській філармонії відбудеться фортепіанний речиталь «Триб'ют маестро» у виконанні молодого угорського піаніста Петера Тота. Центральною подією фестивалю стане опера «Галька» Станіслава Манюшка у постановці Варшавської камерної опери. Для виконання опери до Львова приїде повний склад театру, а це — 100 осіб. Особливістю цієї опери є те, що свого часу найкращою виконавицею «партії Гальки» була Соломія Крушельницька, ім'я якої носить Львівський театр опери та балету.

Завершиться фестиваль 17 листопада у Львівській філармонії концертом «Портрет в інтер'єрі епохи».

Урочистою подією фестивалю стане нагородження почесною відзнакою «PADЕREWSKI» осіб, що сприяють польсько-українському культурному єднанню. Автором статуетки є польський скульптор Анджей Ренес, який створював фігурки для польської телевізійної нагороди «VICTOR».

До слова, на фестиваль до Львова запрошено Посла Польщі в Україні та Посла України в Польщі, Маршалка Мазовецького Воєводства, а також представників міністерств.

Джерело: unn.com.ua
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути