chrome firefox opera safari iexplorer

З нового року проїзд у столичному транспорті зросте вдвічі

15 листопада 2013 о 14:31

Ціни на проїзд у столиці таки підвищаться — але з нового року. Після 1 січня вартість квитка в муніципальному транспорті — автобусах, тролейбусах, трамваях, фунікулері — зросте до 3 гривень. Вартість проїзду в метро поки що остаточно не визначена — йдеться про інтервал між 3 і 3,5 грн. Однак запасатися жетонами наперед не варто — з нового року їхній колір буде змінено, повідомляє Україна молода.

Більше тепер доведеться заплатити і «зайцям», які попадуться контролерам, — вартість штрафу зросте з 30 до 60 гривень. А от вартість проїзних квитків обіцяють зберегти на нинішньому рівні. Про це розповіли журналістам представники КМДА під час брифінгу, присвяченому цій темі.

У КМДА причиною підвищення називають відсутність коштів на зарплату працівникам транспорту та труднощі, які виникли при впровадженні електронного квитка. Правда, за словами директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Євгена Водовозова, «система електронного квитка через неконструктивну позицію керівника метрополітену переноситься з 1 січня на 1 липня».

Більшість киян, з якими поспілкувалася «УМ», вважає, що нові ціни жодним чином не вплинуть на якість, комфорт та безпеку транспорту. «Якби ж те підвищення було виправдане. А так — сидіння поламані, скрiзь бруд і пил, страшно притулятися десь у транспорті. Кондиціонери, які влітку мають працювати у тролейбусі, — це взагалі щось космічно неможливе. Вікна теж не відчиняються, ніякого комфорту і безпеки у такому транспорті. Він не вартий і 50 копійок», — каже киянка Іванна Опенько.

Особливо нові ціни вдарять по кишенях студентів. «Це здирство! Стипендії, зарплати не підвищують, а ціни ростуть. Хоча говорять, що це потрібно для покращення умов проїзду і техобслуговування в метро та наземному транспорті, але щось мало віриться, що гроші підуть саме туди», — обурюється студентка Київського Національного університету Юлія Кінзерська.

«УМ» порахувала, що вартість однiєї поїздки на роботу та назад, якщо брати до уваги один із видів транспорту та метро, коштуватиме з нового року щонайменше 13 грн. На місяць (якщо відкинути вихідні) це становитиме 260 гривень. Не виключено, що слідом за громадським транспортом, ціни на проїзд піднімуть і «маршрутки». А якість, комфорт і швидкість перевезень залишаться, на жаль, незмінними.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути