chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївський узвіз перебудують

22 лютого 2011 о 13:55

Концепція проекту реставрації Андріївського узвозу в Києві була представлена напередодні на засіданні консультаційної ради при Головному Управлінні охорони культурної спадщини КМДА.

Реконструкцію заплановано здійснити до Євро-2012. Концепція передбачає ремонт аварійних будівель та інженерних мереж, заміну сходів, оновлення фасадів будинків і уніфікацію робочих місць продавців на узвозі. Це буде перша черга реконструкції, яка обійдеться у 210 млн. грн.

Паралельно з реконструкцією, як з'ясувала «Газета по-київськи», на Андріївському узвозі розгорнуть масштабне будівництво. На рівні міської влади там затверджено щонайменше три грандіозних новобудови.

Так, за адресою Андріївський узвіз, 14-16, з'явиться готель з рестораном (максимальна висота — 11 поверхів), який буде явно вищий за сусідні будівлі. Забудовник — ПП «Маркон». Замок Річарда (навпроти) обіцяють за домовленістю з власником нарешті перебудувати під готель

Перетин спуску і Боричевого току — на місці фабрики «Юність» — з'явиться п'ятиповерховий «Андріївський плаза». Проект пов'язують з компанією, яка нібито належить Рінату Ахметову.

Сусідня адреса — Андріївський, 6/33. Тут планували побудувати ресторан в комплексі з магазином з продажу товарів мистецтва та виставковим центром. Забудовник ТОВ Фірма «Сула», яку ЗМІ пов'язують з Петром і Ярославом Ющенком — братом і племінником екс-президента.

Андріївський узвіз, 32, — на цьому місці з'явиться семиповерховий офісний центр.

Столична влада після реконструкції планує перетворити узвіз на пішохідну туристичну вулицю.

«Ми хочемо, щоб Андріївський узвіз щодоби забезпечував потреби хоча б 400-500 туристів», — розповіла старший науковий співробітник «УкрНДІпроектреставрація» Ольга Рутковська, пише «КоммерсантЪ-Україна».

Суперечки викликала пропозиція легалізувати торгівлю та уніфікувати місця для торгівців — по одному виду на кожну продукцію. Конструкції будуть переносні, кріпитися на відбійник уздовж дороги.

У Київраді переконані, що це витіснить зі спуску художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва, чиї роботи користуються попитом в іноземних туристів.

Остання реставрація Андріївського узвозу проводилися на початку 80-х років минулого століття, напередодні святкування 1500-ї річниці заснування Києва.