chrome firefox opera safari iexplorer

«Соціальні сигнали». Facebook запатентував технологію розпізнавання піратського контенту

04 грудня 2013 о 10:41

Популярна соціальна мережа Facebook запатентувала технологію, що дозволяє визначати легальність контенту, що розповсюджується користувачами, «антипіратський» патент виданий їй вчора, 3 грудня.

Як випливає з тексту документа, визначати, чи є той чи інший контент піратським, Facebook збирається за допомогою так званих «соціальних сигналів». До таких «сигналів» відносяться, наприклад, географічне розташування користувача, список фільмів, які подобаються йому, зазначені в профілі хобі, а також коло спілкування в соціальній мережі.

«Усю цю інформацію користувачі розкривають добровільно, вся вона обробляється і зберігається компанією, проте ніколи раніше ці дані не використовувалися для того, щоб визначати легальність конкретного контенту», — заявляють представники Facebook.

За словами розробників нової технології, її впровадження дозволить, нарешті, домогтися істотного прогресу в цьому напрямку і «мінімізувати юридичну вразливість» соціальної мережі.

Як випливає з тексту патенту, потенційно технологія може використовуватися для відстеження як текстових піратських файлів (книг та інших документів), так і різних фотоматеріалів, що розміщуються користувачами соцмережі. Крім того, Facebook планує відстежувати і всі «підозрілі» посилання, що ведуть на сторонні сайти з піратським аудіо-та відеоконтентом. Будь-яких термінів впровадження технології представники Facebook не вказують.

Крім вищесказаного звернемо увагу на ще одне нововведення соцмережі. Так, вчора стало відомо, що Facebook запустив тестування функції, що дозволяє користувачам зберігати статті та посилання зі стрічки новин для прочитання пізніше.
***
Соціальна мережа Facebook була запущена в 2004 році. Наразі кількість користувачів соцмережі перевищує один мільярд осіб. Щодня користувачі сайту завантажують близько 350 млн фотографій і відправляють близько 10 млрд повідомлень. Більш як 110 млн музичних альбомів, пісень і радіостанцій, а також близько 1,4 млн книг вказані користувачами Facebook як «улюблені». Загальний обсяг інформації, який щодня переробляється соцмережею, перевищує 500 терабайт.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути