chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві пройшла смолоскипна хода з нагоди 105-річчя Бандери

02 січня 2014 о 10:16

У центрі Києва 1 січня пройшла смолоскипна хода з нагоди 105-ї річниці з дня народження лідера Організації українських націоналістів (ОУН) Степана Бандери.

Близько 17:00 активісти Правого сектора почали свій марш від Михайлівської площі — близько 100 осіб пройшли по вулиці Володимирській до пам'ятника Шевченку щоб провести там мітинг.

В 18:00 на вулиці Михайлівська розпочалась смолоскипна хода Свободи. Колона в кілька тисяч чоловік також пройшла по вулиці Володимирська до пам'ятника Шевченка, потім через площу Льва Толстого колона повернула в бік Хрещатика. Завершилася хода біля знання Київської міськдержадміністрації на Хрещатику.

На чолі колони були лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок, народні депутати фракції «Свобода», зокрема, Ігор Мірошниченко та Андрій Іллєнко, два священики, а також дівчина в національному костюмі, яка несла портрет Бандери.

У багатьох учасників ходи в руках запалені смолоскипи, прапори України, ВО «Свобода» і чорно-червоні прапори. Багато також несуть з собою букети живих квітів. Вони скандують «Слава Україні — Героям слава!», несуть розтяжки з написом «Україна понад усе», «Визнаємо ОУН, визнаємо Степана Бандеру героєм України».

Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів (нинішня Івано-Франківська область) в родині греко-католицького священика. Був вбитий 15 жовтня 1959 року в Мюнхені агентом КДБ Богданом Сташинським, уродженцем Львівської області.

Як пояснив журналістам народний депутат від Свободи Андрій Іллєнко, партія таким чином відзначає день народження Степана Бандери з 2006 року. «Це не акція Майдану. Це традиційна акція Свободи», — підкреслив він.

Не обійшлося без інцидентів. Перед початком смолоскипної ходи чоловік, який заявив, що є учасником Майдану з 21 листопада, перегородив дорогу колоні. В руках він тримав саморобний плакат: «Не спалите Україну замість Межигір'я». Оскільки він відмовився йти з дороги, учасники акції відсунули його, щоб дати прохід колоні.

Факельні ходи, організований ВО «Свобода» у зв'язку зі 105-ю річницею з дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери відбулися також у Львові, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Хмельницькому.

Нагадаємо, лідер партії «УДАР» Віталій Кличко заявив, що смолоскипна хода, приурочений до 105-й річниці з дня народження лідера Організації українських націоналістів (ОУН) Степана Бандери, не має відношення до ВО «Майдан». «Я вчора спілкувався з Олегом Тягнибоком і сказав, що це виключно хода, в якому бере участь партія „Свобода“, — сказав Кличко.

Політик зазначив, що Майдан прийшли не ті люди, які підтримують партії, які підтримують того чи іншої людини, а люди прийшли боротися за себе, і не потрібно фарбувати в ті або інші кольори Майдан».

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути