chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають 103-річчя з дня народження Степана Бандери

01 січня 2012 о 18:10

З нагоди 103-річниці від дня народження провідника ОУН Степана Бандери в низці українських міст 1 січня пройде смолоскипний марш.

Так, ВО «Свобода» раніше анонсувала такі заходи у Кіровограді, Горлівці, Рівному, Сумах. Крім того, партія планує провести мітинги з нагоди дня народження Бандери у Харкові, Луганську, Тернополі. В Одесі суд заборонив проведення маршу.

У Києві смолоскипова хода розпочнеться о 18:00 від пам'ятника Тарасові Шевченку та пройде бульваром Шевченка, вулицею Хрещатик. Завершиться хода мітингом на Майдані Незалежності.

Після мітингу націоналісти мають намір пройти до місця, де, за їхнім переконанням, у майбутньому має постати пам'ятник Степану Бандері у Києві, а саме на вул. Грушевського — між стадіоном «Динамо» та Національною парламентською бібліотекою. Націоналісти встановлять там табличку з відповідним надписом та покладуть квіти до майбутнього пам'ятника.

Тим часом у Львові в перший день нового року нарешті відкриють пам'ятник Бандері, будівництво якого було розпочато ще наприкінці 2003 року.

Нагадаємо, що Львівська облрада оголосила 2012-й роком УПА. Це рішення облрада мотивувала тим, що 2012 року святкуватиметься 70-річчя створення УПА.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути