chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві експонують найкращих митців ХХ століття

25 лютого 2011 о 12:06

25 лютого в столичному Центрі сучасного мистецтва «М17» відкрилася передаукціонна виставка класичного українського живопису і графіки ХХ століття.

Роботи, представлені тут, походять з приватних українських колекцій і виставлені на публічні торги вперше. Більшість робіт зберігалася у зібраннях протягом 15-30 років, і ніколи не експонувалися.

Організаторам вдалось зібрати цвіт образотворчого мистецтва. Микола Глущенко, Марія Приймаченко, Тетяна Яблонська та Віктор Зарецький. Роботи цих авторів є бажаними та користуються великою популярність серед колекціонерів Європи та світу.

Топ-лотами на аукціоні є робота художника-шпигуна Миколи Глущенка «Жінка і натюрморт» та «Карпатська весна» Сергія Шишка.

Робота Глущенка оцінена у 45-65 тисяч доларів, експерти зазначають, що ціни на полотна цього автора щороку зростають. Зокрема, у 2008 році одну з робіт Глущенка продали за 260 тисяч доларів. Що стосується Шишка, то його картину оцінюють у 70-100 тисяч доларів. Звісно, це не повний перелік цікавих та якісних робіт майбутнього аукціону.

Окрім живопису, об'ємно представлена графіка минулого століття. Вперше на аукціоні велике зібрання української графіки, близько 40 робіт.

Серед основних родзинок представлено розмаїття різних технік у роботах Віктора Зарецького, Сергія та Ігоря Григор'єва, Михайла Дерегуса, Миколи Глущенка, Василя Касьяна, Михайла Туровського, Алли Горської, Якова Басова та інших.

На противагу живопису, де зображення передається насиченим кольором та грою емоційних сплесків, графіка цінна чіткою та лаконічною лінією.

Передаукціонна виставка працюватиме для відвідувачів до 4 березня. Сам же аукціон відбудеться 5 березня.

За матеріалами artukraine.com.ua та 24tv.ua


2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути