chrome firefox opera safari iexplorer

У Новомосковську горів оспіваний у знаменитому романі Олеся Гончара собор

16 січня 2014 о 11:14

Близько 9–ї години ранку задиміло під одним iз куполів Свято–Троїцького собору в Новомосковську Дніпропетровської області, того самого, оспіваного у знаменитому романі Олеся Гончара «Собор».

Уже через хвилин 40 пожежники локалізували загоряння. Однак надалі зіштовхнулися з неабиякими труднощами, пише Україна молода.

Річ у тім, що храм нині перебуває на реконструкції, і служба Божа у ньому не проводиться ще з 2012 року. Отож пожежним автомобілям було неможливо під’їхати ближче до собору. Довелося ставити три пожежні драбини, з яких вода подавалася перехресним способом. На жаль, майже повністю зруйнованою виявилася одна з бань — якраз у тій частині храму, де велася реконструкція.

Як повідомили «УМ» джерела у прокуратурі Дніпропетровської області, найвірогідніше, загорання сталося внаслідок того, що одну з бань оббивали металом, а знизу використовували для просушування електричний фен, від якого немовби й сталося коротке замикання.

Сам собор вважають унікальним. Збудований у 1775—1778 роках без жодного цвяха, вiн є одним iз небагатьох храмiв в Україні, створених у стилі українського (козацького) бароко. Собор у Новомосковську також входить до 100 найкращих дерев’яних споруд світу.

Розмови про реконструкцію храму тривали протягом багатьох років, бо навіть його бані почали хилитися, що було видно і неозброєним оком. І це не є дивним. Адже востаннє реконструкція собору проводилася ще у 1888 році.

24 листопада

Інші дати
Народився Олекса Стороженко
(1806, с. Лисогори, Чернігівська область – 1874) – український письменник, етнограф, художник. Автор двотомного видання «Українські оповідання», в основі значної частини яких - народні перекази, анекдоти, прислів'я.
«Наша чудова українська врода, нагріта гарячим полуденним сонцем, навіва на думи насіння поезії та чар. Як пшениця зріє на ниві і складається у копи і скирти, так і воно, те насіння, запавши у серце й думку, зріє словесним колосом і складається у народні оповідання й легенди» (Олекса Стороженко)
Розгорнути