chrome firefox opera safari iexplorer

Прообраз «Собору» Гончара горів на Дніпропетровщині

15 січня 2014 о 13:40

Дерев'яний козацький Свято-Троїцький собор, що став прообразом у відомому романі класика української літератури ХХ століття Олеся Гончара «Собор», загорівся в середу у місті Новомосковську, що на Дніпропетровщині.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомив керівник відділу зв'язків із пресою головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Дмитро Вдовиченко.

«Повідомлення про пожежу надійшло в середу о 8 год. 50 хвилин. Горів один з куполів собору. Вже о 9 годині 44 хвилин пожежа була локалізована, проте наразі вона повністю не ліквідована», — зазначив Вдовиченко, не уточнивши ймовірної причини пожежі.

Служби у Свято-Троїцькому соборі наразі не проводяться, він перебуває на реконструкції.
Нагадаємо, реставрація унікального шедевру української архітектури — Свято-Троїцького собору в Новомосковську, створеного у стилі українського (козацького) бароко і побудованого з дерева без жодного цвяха, — почалася в 2010 році. Він входить до державного реєстру національної культурної спадщини України. Остання реставрація собору, побудованого в середині 70-х років XVIII століття, була проведена в 1888 році.

Наразі це наймасштабніша реконструкція пам'ятки архітектури в Україні. Її загальна вартість — близько 30 млн грн. Уже реставровано три куполи та відкрито після реконструкції присоборну площу. Згідно з планом Свято-Троїцький Собор у Новомосковську буде повністю відновлений за 2-2,5 роки.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути