chrome firefox opera safari iexplorer

На місці поваленого Леніна можуть встановити пам'ятник київським меценатам

03 лютого 2014 о 12:23

На місці знесеного пам'ятника Володимиру Леніну у центрі Києва можуть встановити пам'ятник цукрозаводчикам і меценатам Лазарю Бродському та Миколі Терещенку.

Такими були підсумки інтернет-голосування киян, що проходило з 27 по 31 січня, пише DT.UA.

Як повідомив заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко, у голосуванні взяли участь 7 тисяч киян. 44% з них підтримали ідею увічнити меценатів.

«У нас був момент, коли за одну ніч Ленін набрав більше тисячі голосів. Наші програмісти виявили майже 1400 голосів з однієї IP. Ми їх знімати не стали. У тих 39%, які тут за Леніна — половина отримані нечесним шляхом. Але ми просто показали, що на будь-яку несправедливість наші городяни завжди дадуть відповідь потрійною активністю», — розповів чиновник.

«З результатами цього голосування ми вийдемо до лідерів думок і київських „митців“, щоб разом вирішити яким бути такому пам'ятнику», — додав Крамаренко.

Окрім меценатів і вождя світового пролетаріату 7% тих, хто голосував, пропонували встановити пам'ятник київському губернатору Івану Фундуклею, 2,8% — письменнику Івану Нечуй-Левицькому. Ще 5% киян хотіли б бачити на цьому місці фонтан, а 1,4% — клумбу.

Нагадаємо, Лазар Бродський і Микола Терещенко здійснили величезний внесок у розвиток Києва, за них у місті з'явилися будівлі, якими українська столиця пишається і нині: будівля КПІ на проспекті Перемоги, Театр оперети, Інститут електрозварювання, Обласна лікарня, синанога на Шота Руставелі, Бессарабський ринок, Володимирський собор.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути