chrome firefox opera safari iexplorer

Обрано офіційну культурну столицю Європи 2014 року

04 лютого 2014 о 12:14

Шведське місто Умео, яке розташовано в провінції Вестерботтен, офіційно вступив в права культурної столиці Європи. Це почесне звання в 2014 році він носить разом зі столицею Латвії Ригою.

Найбільший центр півночі Скандинавії, «місто беріз» Умео часто називають «воротами в Лапландію». Тут проживають 118 тис. осіб. Один з його найвідоміших уродженців міста — автор відомої детективної трилогії «Міленіум» Стіг Ларссон.

Центр міста в ці дні перетворився на величезну сцену, тут пройшли концерти та виступи. Всі заходи культурної столиці згруповані по 8 порам року календаря саамів — корінної народності шведської півночі. Жителі Умео і туристи зможуть познайомитися з народними костюмами і промислами, традиціями і звичаями, які своїм корінням йдуть в далеке минуле.

Одним з головних подій став 12-годинний марафон ораторів, які, безперервно змінюючи один одного, висловлювалися з приводу наболілих тем, які хвилюють мешканців міста. Багатьом туристам була цікава екскурсія «По слідам Стіга Ларссона» — місцях, пов'язаних з юністю письменника, частина з яких описана в трилогії «Міленіум».

Програма 2014 року розрахована на поціновувачів культури, вона включає концерти класичної та сучасної музики, 30 фестивалів танцю і світла, виставки дизайну і театральні постановки.

У місті відкрився центр документальної фотографії і найбільший в Європі приватний музей гітар. Тут з'явиться новий культурний центр і музей історії жінок. У театральній афіші культурної столиці — балетна трупа з Монте-Карло «Трокадеро», «Євгеній Онєгін» Чайковського у постановці Норрландской опери і багато іншого.

Церемонія відкриття культурної року називалася «Гарячий сніг». Темою цього світлового шоу, що проходив на льоду річки Умео, стали стали пейзажі півночі Швеції.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Туристичні новини

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути