chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відкриваються 22-і зимові Олімпійські ігри

07 лютого 2014 о 09:50

У п'ятницю, 7 лютого, в російському місті Сочі відбудеться церемонія відкриття 22-х зимових Олімпійських ігор. Урочистий захід пройде на головному спортивному об'єкті Олімпіади – стадіоні «Фішт» – і почнеться о 20:14 по Москві (18:14 за Києвом).

На арені збереться 40 тисяч глядачів, телевізійну трансляцію зможуть побачити понад 3 млрд людей.

Всі деталі цієї вистави трималися організаторами в найсуворішому секреті, а чутки, що з'являлися час від часу в ЗМІ, з приводу тих чи інших моментів церемонії неминуче спростовувалися на різних рівнях аж до російського президента.

Очікується, що церемонію відвідають близько 50 глав держав і урядів, а всього за час Олімпійських ігор у Сочі побуває близько 60 зарубіжних керівників. Президент України Віктор Янукович також візьме участь у відкритті Олімпіади.

У п'ятницю вдень на честь високопоставлених гостей в сочинському санаторії «Русь» президент РФ Володимир Путін дасть урочистий прийом.

Всього на Іграх буде розіграно 98 комплектів медалей, що на 12 більше, ніж було у Ванкувері, так як виконком МОК включив у програму нові дисципліни: стрибки з трампліну (жінки), командні змагання в фігурному катанні, естафета в санному спорті, хаф-пайп у фрістайлі (чоловіки та жінки), змішана естафета в біатлоні, слоупстайл у фристайлі (чоловіки та жінки), слоупстайл у сноуборді (чоловіки та жінки), командний паралельний слалом в сноуборді (чоловіки і жінки).

Змагання пройдуть на 11-ти спортивних спорудах гірського і прибережного кластерів. Перший комплект медалей буде розіграно 8 лютого.

Олімпіада триватиме до 23 лютого включно.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути