chrome firefox opera safari iexplorer

Самооборона Майдану створює «єдину революційну армію» по всій Україні

07 лютого 2014 о 15:30
Рада самооборони Майдану ухвалила рішення про створення і розширення Всеукраїнської структури самооборони по всій Україні. Новоутворена структура – це понадпартійний рух, що координуватиметься Штабом національного спротиву у Києві. Про це повідомив комендант Майдану, депутат від «Батьківщини» Андрій Парубій.

За його словами, головними завданнями Всеукраїнської структури самооборони є координація, мобілізація на Київ в разі потреби, а також захист активістів на місцях.

«Ми бачимо потребу, щоб наші лави виросли з 10-15 тисяч до 30-40 тисяч, які могли б приїхати у Київ і дієво протидіяти режиму. Тому в найближчі дні наші сотники, командири самооборони їдуть в регіони, щоб скоординувати дій всіх підрозділів і сотень самооборони, які вже створені. А там, де ще не створені, створити. Ми виходимо за барикади, бо Майдан – це вся Україна», – розповів він.

Основною базовою структурою самооборони будуть, згруповані по регіонах, сотні (80-150 осіб). Координуватиме їх обласний штаб самооборони у складі керівника, заступника і виконавчого комітету.

«Самооборона переходить в наступ. Від сьогодні самооборона і є спротивом. Ми готуємо план ненасильницького, але дуже активного спротиву. Ми будемо чинити спротив на місцях корупції, будемо робити дієву люстрацію, будемо вести свою інформаційну війну. У нас буде своя дієва революційна армія. Від сьогодні кожен боєць самооборони не лише охоронець, а й революційний політичний солдат», – додав заступник коменданта самооборони з організаційних питань Андрій Левус.

На даний час самооборона налічує 12 тисяч добровольців.

 

 

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути