chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві закривають єдину в Україні клініку для хворих на СНІД

21 березня 2012 о 17:25

Клініка Інституту епідеміології та інфекційних хвороб, розташована біля Києво-Печерської лаври, де лікуються пацієнти з діагнозом ВІЛ/СНІД та вірусні гепатити, вже найближчим часом остаточно випише всіх хворих.

Клініку вирішено перенести на околицю Києва до будівлі, що потребує капітального ремонту, а медперсонал до закінчення ремонту тимчасово працевлаштують у різні київські лікарні.

Про це йдеться в документах, оприлюднених міжнародною громадською організацією «Антивірус».

Зокрема, у постанові Національної академії медичних наук України від 13 березня 2012 року мова йде про виконання доручення Кабміну про виселення з Києво-Печерської лаври суб'єктів господарювання, діяльність яких не пов'язана з діяльністю монастиря та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У постанові НАМН України йдеться про переселення клініки ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського НАМН України» з території Києво-Печерської лаври за адресою: Київ, вул. Галицька, 4 (район Виноградар — ред.).

Згідно з документом, «бюро президії Національної академії медичних наук України прийняло постанову протягом двох тижнів виписати і надалі не проводити госпіталізацію хворих у відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки Інституту, а за необхідності — перевести хворих до установ охорони здоров'я Києва».

«За результатами розгляду пропозицій МОЗ Україні відділення СНІДу з палатою інтенсивної терапії розмістити на базі клінічної лікарні нафтопереробної промисловості МОЗ до 20 травня 2012 року», — сказано в документі.

У постанові дається доручення директору Інституту ім. Громашевського Віктору Марієвському не допустити звільнення або скорочення працівників відділення вірусних гепатитів і нейроінфекцій клініки на період капітального ремонту приміщень за адресою: Київ, вул. Галицька, 4.

Також буде розглянуто пропозицію Головного управління охорони здоров'я Київської міськоїадміністрації «щодо тимчасового працевлаштування працівників відділень вірусних гепатитів та нейроінфекцій клініки Інституту в лікувально-профілактичних закладах м. Києва».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути