chrome firefox opera safari iexplorer

Генпрокуратура оскаржує «декларацію про незалежність» Криму

12 березня 2014 о 10:24

Генеральна прокуратура оскаржує рішення Верховної Ради АР Крим та Севастопольської міськради про затвердження Декларації про незалежність АРК і Севастополя.

Вимога скасувати їх подана до Окружного адміністративного суду Києва, повідомляє прес-служба ГПУ.

Генпрокуратура називає протиправним затвердження 11 березня Верховною Радою АРК та Севастопольською міською радою так званої «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим і м. Севастополя».

Цим документом передбачено, за результатами призначеного на 16 березня «республіканського референдуму» з питань приналежності Криму, оголошення республіки Крим «незалежною і суверенною державою» та звернення до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Криму до складу РФ як нового суб’єкта.

Також Генпрокуратура оскаржує незаконні рішення Севастопольської міської ради від 7 березня про забезпечення кримського референдуму 16 березня у Севастополі, про затвердження кошторису видатків на підготовку і проведення на нього, про затвердження тимчасового положення про референдум у Севастополі.

Заявлено клопотання про забезпечення вимог прокурора шляхом зупинення дії вказаних рішень.

«Прийняті Верховною Радою АР Крим та Севастопольською міською радою рішення є очевидно протиправними та посягають на засади конституційного ладу, територіальної цілісності та устрою України, ставлять під загрозу громадський порядок і безпеку, життя і здоров’я людей, створюють небезпеку заподіяння шкоди суспільним і державним інтересам, що потребує втручання органів прокуратури», — наголошує ГПУ.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути