Як повідомляє кримський портал Sevas, про це 26 березня на прес-конференції в приміщенні управління внутрішніх справ Севастополя заявила представник Федеральної міграційної служби Російської Федерації Вікторія Гичко.
За її словами, ці люди потім можуть в'їхати в Крим і на «законних підставах оформити посвідку на проживання».
Гичко зазначила, що громадянами Росії визнають громадян України, які мають постійну реєстрацію в Криму станом на 18 березня, решта отримають статус «іноземних громадян».
«А оскільки у них зараз немає таких документів, їм надається час, щоб вони залишили територію, потім в'їхали в Російську Федерацію і оформили всі необхідні документи», — сказав російська чиновниця.
Залишити територію необхідно протягом місяця з дня підписання «договору» про приєднання Криму до Росії. В іншому випадку особи, які вчинили правопорушення, «будуть притягуватися до адміністративної відповідальності».
Яке саме покарання загрожує в разі порушення цієї процедури, Гичко не уточнила, пославшись на великий обсяг міграційного законодавства Росії, зазначивши лише, що в кожному конкретному випадку «будуть розбиратися», чи було правопорушення і чому воно було скоєно. «Може, людина за станом здоров'я не змогла виїхати. Я не можу зараз говорити про те, що ще не відбулося», — пояснила вона.
У понеділок, 24 березня, повідомлялося, що російські паспорти в Криму отримали вже понад 2,5 тисяч осіб. Тих, хто не бажає приймати громадянство РФ, змусять оформити посвідку на проживання.