chrome firefox opera safari iexplorer

Росія може претендувати на Севастополь

24 листопада 2011 о 11:31

Росія неофіційно вже давно вважає Севастополь своїм містом, однак існує ризик оголошення територіальних вимог щодо нього. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав директор Центру армії конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

"До територіальних вимог дуже близько, однак Україні нема чим відповісти на це, -  сказав він і при цьому зазначив, що Севастополь та вся територія Криму «буде залишатися територію ризикованою і такою, де можуть бути реалізовані російські плани».

«Однак саме тут винна українська сторона, бо за 20 років вона не зробила нічого для того, щоб в соціальному вимірі змінити погляди мешканців півострова на ці питання», — наголосив Валентин Бадрак.  Говорячи про можливу заміну кораблів ЧФ РФ на нові, Валентин Бадрак наголосив, на збільшенні ризиків для України у такому випадку.

«Це означає, що Росія може робити все що завгодно. Проте зі старими кораблями Росія теж може робити усе що завгодно: коли Росії потрібно було взяти участь у війні з Грузією, то вона зробила це. Коли підрозділ Чорноморського флоту потрібно було відправити на війну у Чечню, Росія зробила це і жодним чином з цього приводу не радилася з українською стороною», — резюмував експерт.

«Більш того російська сторона постійно тестує Україну. Наприклад, на Феодосійському курорті кілька років тому викинули російський десант. Потім кажуть: вибачте, це якась помилка, якийсь зухвалий командир щось не так зрозумів, а насправді це чітко сплановані речі для того, щоб з’ясувати наскільки може реагувати українська сторона на всі ці моменти», — зазначив Валентин Бадрак.

Нагадаємо, що за часів, коли мером Москви був Юрій Лужков російські політики неодноразово заявляли про необхідність порушити питання про територіальну приналежність Севастополя. Під час приїзду Лужкова до Криму, це питання піднімав особисто екс-мер російської столиці. У результаті таких заяв СБУ  заборонила йому в’їзд  до України. 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути