chrome firefox opera safari iexplorer

Генасамблея ООН підтримала територіальну цілісність України

27 березня 2014 о 18:16

Генасамблея ООН підтримала резолюцію, у тексті якої визнається непорушність територіальної цілісності України.

За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН, проти проголосували 11 країн на чолі з Росією.

Велика частина країн утримались під час голосування — це 58 країн на чолі з Китаєм.

Авторами цієї постанови виступили Німеччина, Канада, Коста-Ріка, Литва, Польща та Україна. Згодом співавторства попросили ще велика кількість країн, серед яких Австралія, Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Швеція, Туреччина, Великобританія, США, Ісландія, Італія, Японія, Норвегія тощо.

Український глава МЗС Андрій Дещиця заявив на засіданні, що ця резолюція ставить питання про саму потребу існування ООН.

«Якщо ви голосуєте за цю резолюцію, то ви підтримуєте Хартію про створення ООН, якщо ви голосуєте проти – то це нічого хорошо не принесе», — заявив Дещиця.

Російський представник при ООН Чуркін повторив набір позицій Росії. Новим у його виступі було лише звинувачення України в тому, що у будинку профспілок на Майдані був штаб посольства США і саме з цього будинку, начебто, стріляли в людей і силовиків на Майдані.

Представник ЄС вислови однозначну підтримку усіх країн союзу територіальній цілісності України, та засудив використання сили для вирішення свої міжнародних інтересів.

Представниця США пояснила, що резолюція підтверджує, що «кордони насправді існують».

«Ми підтримуємо права України, і ми поважаємо її права, бо це права усіх нас», — заявила вона.

Представник Японії заявив, що «це не питання України чи Європи, бо будь-яке застосування сили для зміни кордонів – це виклик усьому світу».

Китайський представник заявив, що його країна не бажає збільшення конфронтації. За його словами, зараз уже багато гравців проявили свої зацікавлення в українській ситуації.

Китай, проте, пропонує враховувати позицію усіх зацікавлених сторін, а ця резолюція, на його думку може загострити ситуацію.

Китай запропонував створити міжнародний координаційний механізм для політичного вирішення української ситуації.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути