chrome firefox opera safari iexplorer

В Конгресі США прийняли ще одну резолюцію на підтримку України

11 лютого 2014 о 09:38

Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію на підтримку «демократичних і європейських прагнень українського народу»

У Конгресі закликали українську владу поважати права протестувальників / uk.wikipedia.org
За це рішення проголосувала переважна більшість конгресменів – 381 був за, лише двоє – проти, повідомляє Радіо Свобода.

Резолюція містить заклик до української влади поважати права людей, які протестують у Києві та інших містах на підтримку демократичного майбутнього своєї країни.

Також у понеділок міністри закордонних справ ЄС у Брюсселі підтвердили, що Євросоюз, як і раніше, готовий підписати угоду про асоціацію з Україною. Вони також додали, що угода «не є кінцевою метою відносин України та ЄС». Водночас і прямої вказівки на можливість членства України в Євросоюзі також не пролунало.

«Гадаю, люди усвідомили, що було зроблено у відносинах з Україною, і слова означають те, що вони означають. Це не кінець, і ще багато подій стануться в майбутньому», – сказала верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон.

Масові протести в Україні розпочалися після того, як президент Віктор Янукович у листопаді 2013 року відмовився від підписання угоди про асоціацію з ЄС на користь тісніших зв’язків із Росією.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути