chrome firefox opera safari iexplorer

У Чорнобильській зоні збудують могильник для ядерного палива

16 травня 2014 о 12:30

У Чорнобильській зоні збудують сховище для відпрацьованого ядерного палива з українських атомних електростанцій.

Про це розповів представник Міністерства енергетики під час години запитань до уряду у Верховній Раді.  

Депутат Катерина Ващук спитала, чи правдиві чутки, що 25 квітня Кабмін прийняв постанову виділення 45 гектарів землі у Чорнобильській зоні для будівництва могильника ядерних відходів українських і країн Євросоюзу. Вона назвала це «міною сповільненої дії під життя і здоров’я нинішнього і майбутнього поколінь».

Представник Міненерго відповів, що 23 квітня уряд прийняв розпорядження щодо надання дозволу державній компанії «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення відповідної земельної ділянки у Чорнобильській зоні для реалізації проекту спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

«Це сховище необхідно для зберігання відпрацьованого ядерного палива з атомних електростанцій України, яке зараз вивозиться до Російської Федерації. Вивозиться до Російської Федерації тимчасово, і через деякий термін, згідно з договорами, воно має бути повернене в Україну», — сказав він.

«Тобто якщо не збудувати це сховище, то можлива екологічна катастрофа. Це сховище будується відповідно до закону, прийнятого раніше, і воно є необхідним для забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій», — наголосив представник відомства.

За його словами, всі екологічні вимоги, норми і процедури, згідно з законодавством України, з залученням новітніх технологій, забезпечуються в повній мірі.

Спікер Олександр Турчинов наголосив, що відповідно до українського законодавства на територію України не можуть бути ввезені інших країн відходи, тому це уряд робить лише для українських підприємств.

«Виключно для українських атомних електростанцій», — підтвердив представник Міненерго.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути