chrome firefox opera safari iexplorer

Програма Au-Pair: як побачити Європу і отримати досвід

11 червня 2014 о 14:54

Фото1

Хто в молодості не хоче побільше подорожувати і відкривати для себе світ? Напевно, таких більшість, адже молоді люди прекрасно розуміють, що далі, зі дорослішанням, коли з’явиться регулярна робота і сім’я, часу на кар’єру і подорожі буде залишатися все менше.

Про існування програми «Au-Pair» знають дуже багато студентів. Ось тільки знання це у більшості обмежується тим, що існує організація, яка допомагає виїхати за кордон на час.

Тому ми звернулися до президента «Української Au-Pair Асоціації» Наталі Козир з проханням розповісти детальніше про роботу, якою вона займається і про можливості, що відкриваються для молоді завдяки цій програмі. 

natalya— Наталю, давайте почнемо нашу розмову з історії та цілей програми «Au-Pair». Що це за штука і коли вона почалась?

— Міжнародна культурно-освітня програма «Au-Pair» (О- Пер) була прийнята Радою Європи 45 років тому, 24 листопада 1969. Її головною метою є ознайомлення учасників програми з культурою європейських країн і вдосконалення їх знань іноземної мови.

Для того, щоб молоді люди могли повноцінно вивчити іншу мову і побачити життя європейців зсередини, було прийнято рішення, щоб в якості приймаючої сторони виступали не школи та університети, де молодь буде вивчати іноземну мову, а безпосередньо самі європейці, прості люди. Це означає, що під час перебування за кордоном ви живете в родині, що вас запросила, як повноправний член сім’ї – з його правами та обов’язками.

— А що потрібно від гостей і європейців?

— Згідно Європейської угоди про розміщення учасника програми «Au-Pair», у кожної зі сторін є свої права і обов’язки. Ви, як учасник програми, допомагаєте сім’ї в легкій роботі по дому і по догляду за дітьми. Натомість отримуєте від сім’ї повний пансіон, окрему кімнату і медичну страховку. У більшості країн приймаюча вас сім’я також оплачує вам дорогу в обидва кінці та річні мовні курси.

Беручи до уваги, що більшість учасників програми «Au-Pair» – це молоді люди, позбавлені на тривалий період часу (програма дозволяє перебувати в Європі до двох років) підтримки своїх сімей, і що вони потребують матеріальної та моральної підтримки, було прийнято рішення, що за легку допомогу сім’ї в роботі по дому і по догляду за дітьми, сім’ї виплачуватимуть учаснику програми кишенькові гроші. Залежно від країни, кишенькові гроші на місяць становлять від 260 до 500 євро. Крім цього, ви маєте право на відпустку від 2 до 4 тижнів.

— Так студенти таки їдуть працювати в сім’ях або вчитися?

— Вчитися і тільки вчитися. Програма «Au-Pair» є культурно-освітньою програмою і, підписуючи договір з приймаючим агентством та родиною, ви підписуєтеся під тим, що ви не їдете працювати. Але, як я вже раніше говорила, ви, як учасник програми повинні допомагати сім’ї у легкому прибиранні по будинку і по догляду за дітьми. Частина часу, не більше 2 годин на день, ви витрачаєте на допомогу по будинку, ще кілька годин на ігри з дітьми, а весь інший час ви витрачаєте на мовні курси , на навчання, на друзів і екскурсії з подорожами. Ваша допомога по дому – це своєрідна компенсація за той прийом, який вони вам надають. Адже вони вам оплачують харчування, проживання, дорогу, медичну страховку, мовні курси і ще видають кишенькові гроші.

Сім’ї не запрошують до себе хатніх працівниць, не зважаючи на те, що ви прибираєте у них вдома. Сім’ї хочуть запрошувати розумних, веселих, відкритих і мотивованих молодих людей, з якими цікаво спілкуватися. Ви живете в сім’ї, як повноправний член сім’ї. Ви разом їздите на пікніки, ходите до друзів і родичів. Тому я завжди кажу, що Au-Pair – це не домогосподарка, а кар’єристка!

Family Lying on Grass

— У які країни за програмою «Au-Pair» можуть потрапити українські дівчата і хлопці?

— Програма «Au-Pair» існує в усьому світі, але громадян України, так само як і всіх інших громадян колишніх радянських республік, на даний момент приймають лише 10 країн. Це Німеччина, Австрія, Франція, Бельгія, Нідерланди, Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія і Америка. Брати участь у програмі можуть молоді люди з 18 до 30 років, але в кожній країні свої умови перебування, більш докладно з ними можна ознайомитися у нас на сайті http://zarubezh.rozvitok.org/programma-au-pair/ .

— Розкажіть детальніше про те, що ж дає молоді участь в програмі.

— Перше і найголовніше – ви отримуєте чудове знання кількох іноземних мов.

Давно минули часи, коли когось можна було здивувати відмінним знанням англійської мови. Ви швидше здивуєте роботодавця тим, що ви його не знаєте. Адже знання іноземної мови значним чином впливає на розвиток вашої кар’єри. Іноземні відрядження, переговори із зарубіжними партнерами, міжнародні проекти – Україна стрімко виходить на світовий ринок, а це означає, що фахівець, який володіє іноземною мовою, завжди буде більш затребуваний. Глобалізація мотивує людей на вивчення кількох іноземних мов. Мовою світового бізнесу традиційно є англійська, але ринок не стоїть на місці, зараз майже кожен роботодавець шукає фахівця зі знанням кількох європейських мов.

Крім того, це дешеві подорожі по 24 країнам без візи, а також великий вибір культурних і розважальних можливостей. Мати візу «Au-Pair» – значить мати шенгенську візу, яка дозволяє вам дешево подорожувати і користуватися усіма знижками та перевагами, які мають європейські студенти. Потрапивши до Європи, ви дізнаєтеся, що таке молодіжний туризм і лоу-кост авіалінії і зможете літати за 20 євро по всій Європі. Відвідування музею або басейну може коштувати вам на 70% дешевше від звичайної ціни.

Можливість самому заробляти вже в 18 років і жити незалежно і самостійно, я думаю, мріє отримати кожен студент. Вам не доведеться просити у батьків тисячі євро на тижневу туристичну поїздку в Париж, ви зможете оплатити її собі самі і витратити всього лише 100 євро замість тисячі.

Величезним плюсом я також вважаю інтеграцію в європейське суспільство. Перебуваючи рік або два в європейській країні, ви не просто вивчаєте новий європейський мову, ви інтегруєтесь в європейське суспільство, вивчаючи їх культуру і традиції. За час участі в програмі «Au-Pair» у вас виробляються неоціненні якості – вміння працювати в команді, незалежність, гнучкість, вміння швидко шукати потрібну інформацію, розподіляти правильно свій час і самостійно приймати рішення.

Відвідуючи мовні курси (які вам оплачує приймаюча сім’я), ви будете вчитися з німцями, голландцями , іспанцями, ірландцями, датчанами і навіть американцями. А це означає, що навіть після одного року навчання у вас залишаться ділові контакти, друзі та зв’язки в Німеччині, Данії, Швеції, Голландії, по всій Європі, по всьому світу.

— У цій програмі можуть брати участь тільки студенти університетів?

— Ні, звичайно ж. У цій програмі можуть брати участь як студенти, так і ті, хто вже закінчив навчальні заклади, і навіть ті, хто ніде і ніколи не вчився. Головне щоб учаснику програми було від 18 до 30 років. Я можу сказати, що найбільш ідеальні і щасливі учасники програми – це студенти заочного відділення. Як ви вже знаєте, беручи участь у програмі, ви маєте оплачувану відпустку, яку ви можете розділити на дві частини і приїхати додому здати сесію. Найбільш правильне і прекрасне – це почати будувати свою міжнародну кар’єру в 18 років. За час навчання на Україні на заочному відділенні протягом 4-5 років, ви зможете взяти участь в 4-5 європейських країнах, ви зможете вивчити безкоштовно 4 іноземні мови, ви зможете навіть паралельно закінчити європейський університет .

— Але по закінченню програми учасники повертаються на батьківщину. Стануть в нагоді їм отримані знання вдома?

Звичайно, знадобляться. Але найцікавіше в іншому. По закінченню програми ви маєте можливість вступити безкоштовно в державні європейські університети, а потім пройти стажування в європейських компаніях.

Навчаючись в одній з країн Європи, ви зможете брати участь в активній студентського життя по всій Європі, брати участь у молодіжних проектах, семінарах та конференціях. Ви отримаєте глибоке розуміння міжкультурного спілкування. А коли ваша участь у програмі закінчиться, ви повернетеся додому абсолютно іншою людиною. Людиною з європейським менталітетом і європейським дипломом – і саме це дасть вам переваги в пошуку гарної і високооплачуваної роботи.

Після життя та навчання в Європі вам не доведеться шукати роботу, робота буде вас шукати сама. Європейські компанії , що відкривають в Україні свої представництва , шукають молодих фахівців, які мають досвід навчання і роботи за кордоном. Їм не потрібні наші студенти-теоретики, їм потрібні практики, які будуть виводити їх компанії на нові міжнародні ринки. Коли ви влаштовуєтеся на роботу з європейським дипломом, то роботодавець розуміє , що ви вільно мисляча особистість, здатні приймати самостійні рішення , шукати інформацію і керувати процесом на роботі. Він знає , що на вас можна покластися, тому, що в європейських університетах вчать думати самостійно.

Я, як роботодавець, охочіше візьму на роботу людину з досвідом життя та навчання за кордоном і без диплому, ніж нашого з червоним дипломом.

Чим більше людей повертається з прогресивними знаннями, тим швидше і в кращу сторону змінюється життя в нашій країні. Ви вже не зможете жити за совковим правилам, ви будете перебудовувати все під себе, під той комфорт, в якому ви перебували в Європі. Зараз існує дуже багато європейських стипендій, які даються вам для того, щоб ви повернулися назад. Європейці готові вкладати в вас ще більше, щоб ви повернулися і робили свою країну вільною, демократичною, незалежною і багатою. Своє місто, своє маленьке, але миле і улюблене місто, робили з нього європейське місто, з європейськими цінностями і культурою.

— Що стосується безпеки наших студентів. Чи гарантується їм за кордоном дотримання їх прав?

— По-перше, вони беруть участь у державній міжнародній культурно-освітній програмі. Це вже гарантує, що все відбувається за законом.

Між учасником програми і приймаючою сім’єю укладається договір, в якому зазначаються права та обов’язки Au-Pair, а також права і обов’язки приймаючої сім’ї. У всіх країнах даний контракт необхідно затвердити в спеціальному державному відомстві, співробітники якого протягом певного часу перевіряють сім’ю на спроможність участі в програмі, а також стежать за тим, щоб умови укладання відповідної угоди відповідали умовам програми «Au-Pair» і законодавству країни. Ще до вашого від’їзду в країну ви будете володіти повною інформацією про сім’ю, зможете поспілкуватися з нею по телефону і уточнити всі ваші питання. Ви отримаєте офіційне запрошення і контракт від сім’ї.

Крім того, в кожній країні є агентство, яке знаходить вам сім’ї і несе повну правову відповідальність за ваше перебування.

Ви проходите співбесіду в посольстві особисто і без посередників. Кожен учасник програми отримує спеціальну візу «Au-Pair» , яка вважається і тимчасовим дозволом на проживання в приймаючій країні, і дозволом на роботу одночасно. Кожна приймаюча родина також забезпечує учасника програми тимчасовою пропискою в своєму будинку на весь період перебування.

Крім максимально легального перебування в європейській країні і повністю захищеного з правової точки зору учасника програми «Au-Pair» в Європі, ви також отримуєте інформаційну та правову підтримку від Української Au-Pair Асоціації, яка була заснована нашою правозахисною організацією, Благодійним фондом «Розвиток».

— У чому полягає завдання конкретно вашої організації – Української Au-Pair Асоціації?

— Наші завдання – це надання повної та правдивої інформації про програму «Au-Pair», а також про права та обов’язки учасників програми «Au-Pair» , надання учасникам програми «Au-Pair» юридичної допомоги та правової підтримки, в тому числі за допомогою залучення адвокатів та інших експертів при захисті прав, свобод і законних інтересів учасників програми «Au-Pair» в органах влади в країні перебування.

Представлення інтересів учасників програми «Au-Pair» і Au-Pair агентств в різних державних і недержавних установах, включаючи закордонні установи, посольства та консульства іноземних держав, проведення превентивно – освітньої діяльності серед учасників програми «Au-Pair» і Au-Pair агентств по питань запобігання торгівлі людьми та захисту учасників програми «Au-Pair» за кордоном, проведення інформаційно-консультативних тренінгів та семінарів для учасників програми «Au-Pair» з питань адаптації, навчання, належного оформлення документів, умов отримання візи, прав і обов’язків громадян України за кордоном, надання інформаційної підтримки при співбесіді в посольствах, проведення моніторингу правового становища студентів в країнах їх постійного проживання.

Як бачите, роботи у нас вистачає з лишком. Спокійно можу сказати, що з нашою підтримкою процес поїздок української молоді проходить набагато швидше і простіше.

— Дякуємо за розмову, Наталя. І, наостанок, можливо кілька слів до наших читачів?

— Якщо ви молоді й енергійні, через місяць отримуєте диплом і не знаєте, що з ним робити, все ще хочете досконало оволодіти англійською мовою і вивчити кілька європейських мов, хочете мати можливість навчатися безкоштовно в європейських вузах, влитися в життя іноземної молоді і побачити світ за межами України, подорожувати у вихідні дні та під час відпустки по 24 країнам Європи без візи, і хочете, зрештою, змінити своє життя і отримати цікаву, високооплачувану роботу – тоді програма Au-Pair – це найкращий старт вашої кар’єри!

Зараз ми ведемо запис на безкоштовний вебінар для тих, хто хоче взяти участь у програмі «Міжнародна кар’єра» за напрямом «мультимовні перекладачі», де частиною програми є участь у програмі «Au-Pair» у Німеччині/Австрії (для бажаючих вивчити німецьку мову), а також у Франції/Бельгії (для бажаючих вивчити французьку і голландську мови).

Записатися на вебінар можна на нашому сайті http://zarubezh.rozvitok.org/seminary-i-treningi/ або ж просто зателефонувавши нам за телефоном 099 2496460.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути