chrome firefox opera safari iexplorer

За єдину державну мову висловились 68% українців

26 червня 2014 о 15:01

За українську мову як єдину державну висловилися 68% українців.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичним центром Разумкова

За те, щоб в Україні були 2 державні мови -українська та російська висловилися 28,6% опитаних.

Підтримка української мови як єдиної державної в порівнянні з кінцем березня — початком квітня зросла з 56,5%, до 68%, підтримка ідеї двох державних мов знизилася з 37,6%, до 28,6%.

За українську мову як єдину державну виступають більшість жителів західного і центрального регіонів — 91,8% і 83,3% відповідно, 50,2% жителів південного регіону при тому, що 43,7% підтримують ідею двох державних мов. У східному регіоні 52,7% опитаних виступають за те, щоб в Україні українська і російська були державними, 44% опитаних у цьому регіоні вважають, що тільки українська повинна мати статус державної.

Відповідаючи на запитання: «Якщо б у найближчі вихідні відбувся референдум про актуальні проблеми розвитку України, зокрема: статус української та російської мов, можливості федералізації України, можливості інтеграції України в ЄС, Митний союз, НАТО, взяли б Ви участь у такому референдумі?», 48,5% респондентів впевнено підтвердили свою участь у такому референдумі, 31,4% опитаних сказали, що швидше за все взяли б участь.

У ході дослідження, проведеного з 6 по 11 червня, опитано 2012 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України, окрім Криму. Похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Джерело: УНІАН
Розділи: Громадська думка

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути