chrome firefox opera safari iexplorer

Прикмети на Іван Купала

07 липня 2014 о 10:32

У народному календарі 7 липня – день Івана Купала, Іванів день. У народних віруваннях він злився з язичницьким святом води і водяних божеств – купав, від чого і отримав назву “Купала”.

За старих часів говорили, що вода на Іванов день очисна, а роса цілюща, адже це Іоанн Хреститель освячував воду для купання, проганяв з неї злих духів.

З Купалом пов`язано багато народних прикмет:

  • До Іванова дня дощ – буде гарний урожай хліба; після Іванова дня дощ, сильна роса – до врожаю огірків, ще жнива можуть бути мокрими.
  • Якщо зірок багато, то багато грибів.
  • Якщо на Івана просо в ложку, то й буде в ложці.
  • Гроза прогримить у цей день – горіхів буде мало, і вони будуть порожні.
  •  У купальську ніч багато зір на небі – на грибну осінь.
  • Туман вранці на Купала -підуть білі гриби.
  •  Сильна роса вночі – на погожу днину
Джерело: np.pl.ua
Розділи: Традиції

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути