chrome firefox opera safari iexplorer

Прикмети на Іван Купала

07 липня 2014 о 10:32

У народному календарі 7 липня – день Івана Купала, Іванів день. У народних віруваннях він злився з язичницьким святом води і водяних божеств – купав, від чого і отримав назву “Купала”.

За старих часів говорили, що вода на Іванов день очисна, а роса цілюща, адже це Іоанн Хреститель освячував воду для купання, проганяв з неї злих духів.

З Купалом пов`язано багато народних прикмет:

  • До Іванова дня дощ – буде гарний урожай хліба; після Іванова дня дощ, сильна роса – до врожаю огірків, ще жнива можуть бути мокрими.
  • Якщо зірок багато, то багато грибів.
  • Якщо на Івана просо в ложку, то й буде в ложці.
  • Гроза прогримить у цей день – горіхів буде мало, і вони будуть порожні.
  •  У купальську ніч багато зір на небі – на грибну осінь.
  • Туман вранці на Купала -підуть білі гриби.
  •  Сильна роса вночі – на погожу днину
Джерело: np.pl.ua
Розділи: Традиції

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...