chrome firefox opera safari iexplorer

Святкування 23-ї річниці незалежності України: які плануються заходи

22 липня 2014 о 12:10

До Кабінету міністрів надійшов план заходів з відзначення 23-ї річниці незалежності України, затверджений главою держави Петром Порошенко.

Відповідний Указ оприлюднений на офіційному сайті президента. 

В ньому постановлено у 10-денний термін сформувати Оргкомітет з підготовки та відзначення 23-ї річниці незалежності України. 

Також доручено забезпечити виконання у країні наступних заходів 23―24 серпня: 

― церемонію урочистого підняття Державного прапора України в Києві 23 серпня; 

― покладання квітів до меморіалів, пам'ятників видатних українців і борців за незалежність України; 

― парад військ в Києві та Одесі 24 серпня; 

― урочисті збори та віче у всіх населених пунктах країни; 

― проведення інформаційно-просвітницьких заходів, які висвітлюють історію української держави і демократичний вибір України; 

― круглих столів, тематичних конференцій, документальних експозицій та фотовиставок; 

― показ документальних та художніх історичних фільмів; 

― заходи зі вшанування пам'яті полеглих бійців «Небесної Сотні» та інших людей, які героїчно загибли, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Встановити на їхню честь пам'ятні знаки, меморіальні дошки тощо; 

― Міноборони Києві та Одесі, а також обласним державним адміністраціям організувати святковий салют і феєрверки 24 серпня. 

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути