chrome firefox opera safari iexplorer

Стали відомі імена лауреатів премії ім. І. Франка

31 липня 2014 о 11:47

Визначено лауреатів премії Івана Франка в галузі інформаційної діяльності у 2014 році. Цього року на здобуття нагороди було висунуто 23 творчі роботи з дванадцяти областей та регіонів України.

Про це повідомляє прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Як йдеться у повідомленні, вчора, 30 липня, після обговорення комітет премії шляхом відкритого голосування ухвалив рішення присудити премію імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» Павлу Усенку за нарис «На Шевченковій орбіті: Зигмунт Сєраковський». Публікація присвячена народженому на Волині сподвижнику великого Кобзаря Зигмунту Сєраковському, життя якого – яскравий приклад польсько-українского братства.

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» відзначено колектив Національної телекомпанії України (автор сценарію Володимир Качур, режисер Сніжана Потапчук, оператор Степан Юрченко) за документальний фільм «УГС. Українська гельсінська спілка. Вектор визначено», присвячений розвитку на теренах України дисидентського руху, який став фундаментом майбутніх суспільно-політичних перетворень у нашій державі.

У номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» премія не присуджувалася.

У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» відзначено Тетяну Дзюбу за монографію «Спрага народу і спрага Вітчизни. Публіцистика другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.: модель національної ідентичності». У монографії аналізується публіцистика у контексті проблеми формування національного усвідомлення українців.

Зазначимо, премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року. Нею відзначають авторів нових оригінальних публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня – у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів державного бюджету.

Свого часу лауреатами премії ім. І. Франка стали автори телевізійних програм Андрій Цаплієнко, Галина Устенко-Гайдай, Костянтин Стогній, Леонід Мужук, Олександрина Кругленко, автори радіопрограм Світлана Короненко, Володимир Різун, Юрій Шаповал, Василь Бирзул, Інна Якобенко, автори публікацій у друкованих ЗМІ Сергій Шевченко, Олександр Балабко, Василь Дем’янів, Данило Кулиняк, автори наукових праць Анатолій Марущак, Іван Мащенко, Володимир Білінський, Володимир Стадниченко та інші.

Джерело: Zik.ua
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути