chrome firefox opera safari iexplorer

Закон «Про вищу освіту»: що потрібно знати

07 серпня 2014 о 13:00

Про основні засади Закону «Про вищу освіту» розповів Міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час брифінгу, що відбувся в Українському кризовому медіа-центрі.

«Закон «Про вищу освіту» спирається на ідею університетської автономії: академічної, фінансової та організаційної. Тобто вищі навчальні заклади самі будуть вирішувати більшість питань, не звертаючись за дозволами до Міністерства освіти і науки України,- роз’яснив Сергій Квіт. — У контексті фінансової автономії вищі навчальні заклади матимуть право відкривати депозитні рахунки у банках і розміщувати у них свої спецфонди, які зараз обслуговуються в Держказначействі. Тим не менше, автономія та широкі права не повинні знизити рівень якості освіти».

За словами Міністра, з метою її контролю буде створена нова структура – Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

«Воно формуватиметься за квотним принципом. Окрім представників Міністерства освіти, до нього входитимуть представники вищих навчальних закладів різної форми власності, студентства, Національної академії наук України, працедавців, — продовжив Сергій Квіт. — Це агентство повинно бути професійно незалежним і відповідатиме за ліцензування та акредитацію університетів. Натомість Всеукраїнська атестаційна комісія ліквідується», — повідомив Міністр.

Окрім того, за словами Сергія Квіта, новий Закон України «Про вищу освіту» зменшує навчальне навантаження на викладачів: «На воно становить 900 год в рік. Новий Закон зменшує навантаження до 600 год в рік. Також зменшується аудиторне навчальне навантаження на студентів, а це дозволить приділяти їм більше уваги науковим дослідженням».

Джерело: ukrzahid.com
Розділи: Новини освіти

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути