chrome firefox opera safari iexplorer

Ліквідація національного статусу закладів культури – шлях до знищення національної культури

11 серпня 2014 о 11:56

Радник Президента України, народний депутат Микола Томенко стурбований черговою спробою уряду передати провідні заклади культури, які мають національний статус, із державного бюджету до бюджету місцевих органів самоврядування. 

Микола Томенко зауважив, що ще кілька місяців тому це питання піднімалося, але під тиском громадськості та діячів культури вдалося зупинити цю ініціативу як абсурдну: «Очевидно, що Національна опера України, Національна філармонія України, Національна опера України ім. Т.Г. Шевченка, Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка тощо складають основу української культури. Передача їх до місцевих бюджетів чи то київського, чи то обласних неодмінно призведе до занепаду не лише статусного, а й фінансово – організаційного рівня забезпечення». 

«Найбільше дивує наполегливість Мінфіну зокрема та уряду загалом, які вважать, що економія кількох десятків мільйонів гривень врятує Україну. Така економія не лише не врятує Україну, а знищить українську культуру», – вважає Радник Президента України з гуманітарних питань.

Політик переконаний у тому, що спільно з громадськістю та діячами культури ця абсурдна ініціатива уряду не буде підтримана Верховною Радою України».

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...