chrome firefox opera safari iexplorer

В мережі запрацював сервіс, де можна побачити як держава витрачає гроші з податків

22 серпня 2014 о 15:15

Центр соціально-економічних досліджень «Case Україна» запустив онлайн-калькулятор «Рахунок від держави», який розраховує, на які потреби держава витрачає податки з зарплат і від приватних підприємців.

Для того, щоб дізнатися, куди пішли ваші гроші, потрібно ввести щомісячну зарплату або вказати, що ви є приватним підприємцем, а потім вказати розмір єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Також можна вказати, які підакцизні товари ви купуєте і в якій кількості. Після цього сервіс автоматично розрахує, в які галузі держбюджету пішли ваші гроші, повідомляє AIN.ua.

Розрахунок робиться на основі податкових ставок на єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість, акцизний податок і імпортне мито. Після чого, податки кожної людини розподіляються в тих же пропорціях, що і бюджет. Як видно з калькулятора, більша частина податків йде на виплату пенсій та освіту.

Наприклад, при «чистій» річній зарплаті в 120 тис. грн., 67 тис. грн піде на утримання пенсіонерів, ще близько 10 тис. грн — на забезпечення роботи ВНЗ та шкіл. На збройні сили при цьому, витрачається трохи більше 1% податків — всього півтори тисячі гривень.

За словами Юлії Шибалкіної, яка створила цей сервіс, головна мета такого калькулятора — це виховання мислення «платника податків», який платить гроші і хоче натомість якісні послуги. Що цікаво, громадяни, які одержують зарплату в конвертах, все одно платять податки, коли купують бензин, алкоголь, сигарети або інші підакцизні товари.

«Навіть якщо ви ніколи власноруч не перераховували гроші в бюджет, ви однаково поповнюєте казну щоразу, коли отримуєте зарплату або коли купуєте щось в магазині», — пишуть творці сервісу. На їхню думку цей калькулятор також підтверджує, що жодна з державних послуг не є безкоштовною — ні освіта, ні медицина, ні охорона порядку.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути