chrome firefox opera safari iexplorer

Львів та Одеса побили рекорд за кількістю приїжджих і ціною за проживання

27 серпня 2014 о 14:02

У нинішньому році святкування Дня незалежності співпало з вихідними днями. Тому багато українців вирішили використати їх для короткострокової подорожі по рідній країні.

Головними місцями свого маршруту вони обрали Львів та Одесу. Саме в цих містах з 23 по 25 серпня був відзначений небувалий приплив туристів за останні роки. За найскромнішими підрахунками лише у Львові в святкові вихідні оселилося понад 50 000 приїжджих. Такому ажіотажному припливу гостей сприяв і патріотичний дух міста, і концерт знаменитої групи «Океан Ельзи», який відбувся в ці дні на стадіоні «Львів-Арена». За статистикою агрегатора подобової оренди Day.lun.ua, ціни на житло за добу в цей час підскочили у Львові в 3-4 рази. При цьому вже за два тижні до вихідних знайти квартиру було практично неможливо. 

Складно було зняти і номера в готелях. Туроператори і власники готелів відзначають, що з 22 по 25 серпня були зайняті навіть VIP і президентські апартаменти. Бажаючим відвідати Львів доводилося селитися за містом в довколишніх населених пунктах. У зв'язку з таким напливом туристів, всі кафе і ресторани міста були заповнені вщерть, а таксисти відразу ж підняли ціни на проїзд в кілька разів. Гіди Львова вперше за останні місяці відмовляли в проведенні екскурсій, бо просто не встигали обслуговувати приїжджих. 

Підвищення вартості добової оренди житла, цін в пунктах громадського харчування та на таксі відзначені, хоч і в меншій мірі, в святкові дні також в Одесі, куди на вихідні теж приїхало чимало людей. В першу чергу, їх, звичайно ж, привертають море і чудова погода в кінці серпня. Але безліч заходів, що проводяться тут на свята, теж сприяли в збільшення кількості приїжджих, частина з яких не стали їхати з міста відразу після святкування Дня незалежності, а залишилися ще й на вшанування 220-річчя Одеси, яке відзначатиметься 28 серпня. Передбачається, що в цей період тут теж буде ніде яблуку впасти, тому що за планом тут відбудеться маса цікавих конкурсів, концертів та вистав. Словом, видовищ буде безліч. 

Фахівці відзначають, що Львів і Одеса стали справжніми фаворитами літніх туристичних маршрутів України. За оцінками аналітиків, за рік Одесу відвідує близько 1 млн. осіб, а Львів — близько 600 тис. туристів. Але, на відміну від минулих років, сюди зараз практично не їдуть на відпочинок з Росії та Білорусії, хоча при цьому зросла чисельність українських туристів, серед яких багато молоді. Незважаючи на складну ситуацію в країні, у відомих туристичних центрах, таких як Одеса та Львів, на сьогоднішній день, складається позитивна тенденція проведення відпочинку та дозвілля для приїжджих, і кожен активний туристичний сезон сприяє свіжому притоку гостей сюди в майбутньому, а отже — розвитку регіонів, появі нових готелів і кафе, відкриттю місцевих музеїв і розважальних центрів.

Джерело: УНІАН
Розділи: Туристичні новини

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути