chrome firefox opera safari iexplorer

У київському театрі Франка покажуть виставу про Майдан

28 серпня 2014 о 12:20

Прем'єрою нового театрального сезону в Національному театрі ім. Франка стане вистава «Щоденники Майдану».

Ювілейний, 95-й, сезон в театрі Франка відкрився 27 серпня благодійною виставою «Назар Стодоля». Тепер театрали очікують на прем'єру «Щоденники Майдану», повідомляє Cultprostir.

Фактично роботу над виставою режисер Андрій Май та драматург Наталія Ворожбит розпочали ще у грудні 2013 року.

«Ми з драматургом Наталією Ворожбит були кураторами роботи, яка тривала з початку грудня 2013-го по кінець лютого 2014-го. Кілька разів на тиждень ми збиралися і фіксували, що відбувається з нами та людьми, які приходили на наші зустрічі. З цього вийшло 78 годин відеозаписів. Потім вийшов текст на 30 сторінок, який нам вдалося вперше презентувати в Москві, ще 10-го березня в рамках Національного фестивалю „Золота маска“. Тоді ще не було такого протистояння між державами.

Після цього текст був представлений в Гданську, місті, яке відоме польським спротивом, звідки пішла солідарність. Потім в нас з Наталкою була презентація в Лондоні в театрі The Royal Court Theatre.

Наразі восени, окрім Києва, де відбудеться прем'єра вистави, а не просто презентація тексту, ми маємо показ у листопаді у Вільнюсі з литовськими акторами, а у грудні – в Берліні.

Ми сподіваємось, що до річниці подій на Майдані нам вдасться зробити акторсько-свідський проект, в якому будуть не тільки актори театру Франка, а і прості люди», — розповів Андрій Май.

Напередодні відкриття 95 театрального сезону відбулося вшанування пам'яті актора Богдана Сильвестровича Ступки. У фойє встановили відбиток його руки.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...