chrome firefox opera safari iexplorer

У школах запроваджено курс із військової підготовки

09 вересня 2014 о 11:52

Деякі вітчизняні школи цього року запровадили у навчальному процесі вступний курс до предмету «Захист Вітчизни».

Про це розповів заступник начальника Департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН України Сергій Дятленко, повідомляє Еспресо.TV.

У ході даного курсу школярів ознайомлять, зокрема, зі стройовою службою, заходами безпеки і діями у надзвичайних ситуаціях, в тому числі і в умовах війни.

Посадовець пояснив, що даний курс може запроваджувати будь-який навчальний заклад, який самостійно ухвалює відповідне рішення.

"За рахунок варіативної складової навчальних планів, загальноосвітні навчальні заклади можуть вводити окремі курси за вибором, в тому числі курс до предмету «Захист Вітчизни», — зазначив Дятленко.

Він зауважив, що міністерство не здійснює моніторингу і не веде статистики щодо того, які саме курси і в яких школах включають до навчальних програм. Тому сьогодні важко сказати, скільки конкретно українських шкіл запровадили даний курс з військової підготовки.

«Єдине, що цей навчальний курс має мати відповідний курс міністерства», — підкреслив Дятленко.

Предмет «Захист Вітчизни» передбачає вивчення зокрема Міжнародного гуманітарного права про захист жертв війни, стройової і тактичної підготовки, структуру і статути ЗСУ, військову топографію тощо.

Посадовець зазначив, що у вступному курсі школярів навчатимуть заходам безпеки і збереження життя.

«Вчитимуть стройової служби і про безпеку. Насамперед, логічно було б, ознайомлювати із заходами безпеки, збереження життя, надання першої медичної допомоги, а також із діями в надзвичайних ситуаціях», — підкреслив Дятленко.

Джерело: osvita.ua
Розділи: Новини освіти

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути