chrome firefox opera safari iexplorer

Чому корисно гуляти по осінньому лісі

30 вересня 2014 о 16:23

Особливо корисно знаходитися в лісі зі старими і високими деревами

Час, проведений в лісі, покращує здоров'я і допомагає відновитися від хвороб, пов'язаних зі стресом, йдеться в дослідженні, проведеному співробітниками Шведського університету агрономії (SLU). Особливо корисно знаходитися в лісі зі старими і високими деревами, пише infosmi.net.

Дослідження показало, що ліси позитивно впливають на людей, які страждають від захворювань викликаних стресом, і сприяють кращому відновленню. Дослідники з'ясували, що існує спосіб обчислити реабілітаційну ефективність конкретного лісу і витрати на поліпшення його показників.

«Мета нашого дослідження полягала в тому, щоб з'ясувати, чи має атмосфера лісу відбудовний ефект для пацієнтів з синдромом хронічної втоми, — розповіли Анн Доллинг і Ева-Марія Нордстрем з SLU. — Ми також вивчили, який вид лісу має найкращим ефектом».

У проекті брали участь люди, що страждали від синдрому хронічної втоми.

Результати показали, що найбільше людей приваблювали світлі і негусті ліси, а також ліси, розташовані поруч з озером. Простір, пейзажі та атмосфера були важливими чинниками. Психологічний стан пацієнтів, які відвідували ліс, покращився.

Дослідження також показало, що вік і висота дерев, густота лісу мають велике значення для реабілітаційного потенціалу. Для поліпшення здоров'я людей дерева повинні бути старше 70 років і вище 16 метрів.

Дослідження показало, що для реабілітаційних цілей можна зберегти від 6% до 18% лісів Швеції. В цьому випадку економічні втрати складуть всього від 0,1% до 1,6% від нинішніх показників.

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути