chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні нарешті з’явилося справжнє свято захисника вітчизни

15 жовтня 2014 о 12:43

В ефірі «112 каналу» радник Президента Микола Томенко, коментуючи Указ Петра Порошенка про відзначення 14 жовтня Дня захисника України, зауважив, що вже не один рік ведеться дискусія стосовно історично обгрунтованої і сприйнятної дати відзначення Дня захисника вітчизни чи Дня української армії.

«Цілком очевидно, що і радянська версія свята (23 лютого), і українська формалізована (6 грудня) не були правильними. Щодо 23 лютого, то навіть фахівці з російської та радянської історії серйозно критикували цю дату. Тим більше, що Україна має відношення до 23 лютого, як Китай до заснування козацької республіки», – зауважив М. Томенко

Він нагадав, що, як відомо, 23 лютого 1918 року під Нарвою і Псковом російські війська отримали поразку від німецьких військ. «Отже, навіть для російської армії це, скоріше, день поразки, не говорячи вже про Україну», – зазначив Микола Томенко.

6 грудня, яке було визначене Днем Збройних Сил України за формальною ознакою, в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України». «Ця дата з історичної точки зору теж викликала багато нарікань, оскільки більшість істориків схиляються до того, що саме 6 грудня за новим стилем 1240 року Київ (столиця Київської Русі) був захоплений монголо-татарами і, фактично, на довгий період Київська Русь як прабатьківщина України, перестала існувати», – нагадав Микола Томенко.

Тому, на його переконання, рішення стосовно відзначення Дня захисника України 14 жовтня є близьким до ідеального, і на користь цього є три причини. «По-перше, як мінімум для земель так званої Великої України день створення козацтва є одним з найважливіших як символ лицарства, мужності і героїзму. Для Західної України цей день важливий як день створення Української повстанської армії, що боролася за незалежність. І, нарешті, для всієї України Покрова – це ще й велике християнське свято, свято захисниці України, українського війська тощо. До речі, у всіх документах козацької доби саме на Покрову збиралися найважливіші козацькі ради, де приймались рішення, чи брати участь у якихось військових діях, чи ні. Тому нарешті Україна отримала історично обгрунтовану і суспільно сприйнятну дату для відзначення Дня захисника вітчизни і Збройних Сил – 14 жовтня – День захисника України», – підсумував Микола Томенко.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути