chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко пояснив, які саме російські серіали можуть заборонити

20 жовтня 2014 о 11:56

У Комітеті із питань свободи слова та інформації допускають, що заборона на демонстрацію російських серіалів може бути тимчасовою.

Про це у понеділок журналістам розповів голова комітету у ВР голова комітету Микола Томенко.

За його словами, таким чином Верховна Рада дає підстави міністерству культури не видавати прокатні ліцензії на демонстрацію телепродукції, яка пропагує діяльність силових структур країни-агресора, а також  Національній раді з питань телебачення та радіомовлення надається право забороняти до показу подібну продукції.

«У законопроекті (щодо заборони російських серіалів) цього немає, але Нацрада і Мінкультури можуть визначати і цілком можливо що заборонити тимчасово», — сказав Томенко.

Томенко нагадав, що російській серіали, де «розповідається про кохання» не забороняються.

Водночас він наголосив на необхідності пільгової системи оподаткування для українських виробників телепродукції, якою можна буде замінити російські серіали в ефірі.

На запитання, що робити із тими серіалами, які вже є в прокаті на українських каналах, він сказав: «Думаю, що було би добре, як би телеканали разом із Національною радою визначили би якесь поетапне завершення їхнього показу».

Раніше голова Верховної Ради Олександр Турчинов заявив, що Рада має розглянути у понеділок заборону на  трансляцію російських серіалів, які прославляють «війська агресора».

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути