chrome firefox opera safari iexplorer

Сім українських фільмів представлять на кінофестивалі у Польщі в особистій програмі

23 жовтня 2014 о 17:30

Другий раз поспіль на польському кінофестивалі, який відбудеться в Торуні, сім українських фільмів будуть представлені в особистій програмі «У фокусі — Україна», повідомляє FotNews з посиланням на Державне агентство України з питань кіно.
 
За повідомленням, 12-й Міжнародний кінофестиваль Tofifest в Торуні, Польща, проходить з 18-го до 26-го жовтня. В одному з його конкурсів, On Air, будуть показані два українські фільми — «Параджанов» Олени Фетісової та Сержа Аведікяна і «Плем’я» Мирослава Слабошпицького, які створювалися за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно (обидва фільми покажуть — 23-го жовтня).

"Великим представленням українського кіно є програма Focus: Ukraine, яка складається з 7 фільмів — двох повнометражних художніх стрічок «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко (26 жовтня) і «Поводиря» Олеся Саніна, двох повнометражних документальних фільмів «Майдан» Сергія Лрозниці і «I am Femen» Алена Марго (23 жовтня), альманаху короткометражок «Вавілон’13» (24 жовтня) і двох частин альманаху Ежи Гоффмана «Україна: Народження нації», — йдеться у повідомлені.

Крім того, одним з компонентів української секції на фестивалі в Торуні буде панельна дискусія про майбутнє кіно України і перспективи його розвитку. Зокрема, в дискусії братимуть участь режисери Олена Фетісова та Лариса Артюгіна, котра представить проект «Вавілон’13». Дискусія відбудеться 23-го жовтня в Фестивальному центрі.

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...