chrome firefox opera safari iexplorer

Українські «кіборги» потрапили на першу шпальту Los Angeles Times

30 жовтня 2014 о 10:42

Кореспондент газети «Los Angeles Times» Сергій Лойко провів чотири дні в компанії українських десантників і добровольців з «Правого сектору» в обложеному донецькому аеропорту. Його стаття з галереєю його власних фотографій вийшла цього вівторка, 28 жовтня, на першій сторінці Los Angeles Times, повідомляє радіостанція «Эхо Москвы».

Сергій поділився деякими фотографіями зі свого портфоліо, присвяченого безперервним бойовим діям на летовищі.

Оборону в аеропорту Донецька спочатку тримали 3-й полк спецназу, 79-та бригада десантників та 93-я механізована бригада. Пізніше до них приєдналися 73-я штурмова бригада спецоперацій ЗСУ, добровольчий батальйон «Дніпро-1», загони «Правого сектору» і ОУН, які обороняють сусідній населений пункт Піски.

Довідка

12 вересня бойовики почали масштабний штурм Донецького аеропорту. Українські військові відбили атаку, але обстріли з боку окупантів тривали.

Увечері 14 вересня активні бої поновилися.

15 вересня в РНБО повідомили, що бойовики вели вогонь по аеропорту в Донецьку цілий день.

17 вересня на заході Донецька, де розташоване летовище, знову лунали вибухи й автоматні черги.

Українським спецслужбам завдяки радіоперехопленню вдалося дізнатися, що терористи готуються застосувати хімічну зброю, щоб захопити летовище.

У районі аеропорту відзначається скупчення підрозділів регулярної армії РФ. Тут окупанти створюють ешелоновану систему ППО.

Зафіксовано перекидання кількох одиниць бойової авіації без розпізнавальних знаків ВПС Росії на прикордонні аеродроми на території РФ. Ці машини готуються до перекидання до Донецька у вигляді «ВПС Новоросії» у разі витіснення українських підрозділів з території летовища.

25 вересня українські бійці відбили одну з найсильніших атак терористів.

4 жовтня після відбиття чергового наступу російських найманців силами АТО було здійснено ротацію кадрів, поповнено запаси озброєння.

Джерело: newsru.ua
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути