chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві частину Інститутської вулиці перейменують в Героїв Небесної сотні

06 листопада 2014 о 15:00

Комісія з питань перейменувань при міському голові Києва вирішила перейменувати частину вулиці Інститутська в столиці на вулицю Героїв Небесної сотні. Про це повідомляє депутат, голова комісії з питань культури та туризму Київради Ігор Луценко у своєму Facebook.

«Вирішили назвати вулицю Героїв Небесної сотні (був варіант просто „Небесної сотні“). Найбільш гаряче обговорення – чи повністю Інститутську міняти, чи частково. Вирішили частково – від Хрещатика до Ольгинської», — повідомив він.

Луценко також анонсував перейменування ще низки вулиці Києва.

«Комісія з питань перейменувань при міському голові прийняла декілька рішень. По-перше, рекомендувала Київраді повернути історичні назви: Фрунзе – Кирилівська, площа Дзержинського – Либідська площа», — написав депутат.

«Також (комісія) схвалила і рекомендувала організувати громадське обговорення перейменувань: вулиця Металістів – академіка Брайчевського», — додав Луценко

«Відмовили ми у перейменуванні вулиці Чернігівської чи Старобориспільської на вулицю генерала Пузікова (Пузіков – радянський генерал, воював проти українських військ,починаючи з 20-х років минулого століття, аж до кінця другої світової)», — повідомив він.

Раніше повідомлялось, що більш як 60% киян підтримали перейменуваннявулиці Інститутської на Героїв Небесної сотні.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути