chrome firefox opera safari iexplorer

Китайську гречку продаватимуть по 19 гривень?

23 березня 2011 о 10:47

Державна продовольчо-зернова компанія очікує, що роздрібна вартість китайської гречки не буде перевищувати 19 гривень за кг. 

«Постачання гречаної крупи з Китаю здійснюються з мінімальною рентабельністю 2%, яка покриває лише операційні витрати. Завдяки тому, що уряд звільнив імпорт крупи від ввізного мита, ціна в роздробі не буде перевищувати 18,99 гривень за кг», — повідомила прес-служба компанії. 

Крім того, згідно з повідомленням, компанія зазначає, що в даний час «Хліб Інвестбуд» здійснюється продаж на постійній основі гречаної крупи 27 підприємствами торгівлі у всіх районах Києва, переважно розташованих на продовольчих ярмарках і ринках. 

Реалізована гречка була раніше закуплена на внутрішньому ринку в українських переробників. 

За словами генерального директора «Хліб Інвестбуд» Роберта Бровді, для роздрібної торгівлі компанія має необхідний обсяг крупи, при цьому з урахуванням закупівельної ціни компанія продає гречку з негативною рентабельністю, щоб підтримати ринок на той час, поки не буде поставлена гречка з Китаю.

Компанія не повідомила, за якою саме ціною в даний час реалізується ця гречка в роздрібній торгівлі. 

Як повідомлялося, у лютому Кабінет Міністрів домовився з виробниками зафіксувати оптово-відпускні ціни на гречку на рівні не більше 12,6 гривень за 1 кг з урахуванням ПДВ. 

У березні президент Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до закону України «Про митний тариф України» щодо ставки на деякі зернові культури, що передбачає зниження ставки ввізного мита на гречку з 20% до 0% до 1 червня. 

У січні ціни на гречану крупу в роздробі досягали 20 гривень за кілограм, в деяких торгових мережах вона була відсутня.

В кінці листопада 2010 року Кабмін вніс гречку в перелік об'єктів державного цінового регулювання на період з 1 січня по 30 червня 2011 року.

У 2010 році сільськогосподарські підприємства зібрали 133,7 тисяч тонн гречки, в 2009 році — 189 тисяч тонн. 

Споживання гречки в України експерти оцінюють в 160 тисяч тонн на рік.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути