chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти: Вартість гречки у 32 грн/кг — аномальна

19 квітня 2016 о 14:00

Експерти відзначають аномальне зростання цін на гречку, ціна якої вдвічі вища рису. За даними Державної служби статистики з 29 лютого по 30 березня середньозважені ціни на гречку підвищилися на 10%, або на 2,81 гривні до 30,82 грн/кг.

Українська асоціація постачальників торговельних мереж вважає необґрунтованим підвищення цін на гречану крупу.

«Що стосується круп, то зростає в ціні, фактично, тільки гречка, вартість решти продукції практично не змінюється. Знаєте, є золотий стандарт в світі, точно так і у нас — „стандарт гречки“. В умовах нестабільності золото зростає в ціні, оскільки це товар, в який люди інвестують, аналогічне можу сказати і про гречку», — сказав генеральний директор асоціації Олексій Дорошенко.

За словами Дорошенко, гречка коштує в 2 рази більше ніж рис, і це ненормально.

«Тому, якщо б ми зібрали на 10-15% менше, ніж в попередньому році, то, відповідно, не може бути зростання ціни на 70% через неврожай в 10%», — повідомив він.

Гендиректор асоціації постачальників привів в приклад рис, ціна на який — стабільна, а середня становить 16,5 грн, в той час як гречка коштує 32 грн.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути