chrome firefox opera safari iexplorer

Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський

30 листопада 2014 о 15:47

Національну Спілку письменників України очолив Михайло Сидоржевський, голова Київської організації НСПУ.

Його більшістю голосів — 249 з 371 — затвердили делегати з'їзду Спілки в суботу, 29 листопада.

Друге місце посів Євген Кононенко — він набрав 67 голосів.

Союз письменників залишався без керівника з 30 липня цього року, коли колишній голова НСПУ Віктор Баранов помер після тривалої хвороби.

В одному зі своїх нещодавніх інтервью Сидоржевський зазначив, що в останні роки НСПУ «безвідповідально проїдала» набуте ще в радянські часи майно і авторитет Спілки. На його думку, так і не було сформовано концепції діяльності Спілки в нових умовах.

Але все ж, сподівається Сидоржевський, ще є час «зупинити самознищення» та «модернізувати і демократизувати» НСПУ.

«У сучасному літературному процесі Спілка має стати ефективним менеджером, який ініціює книжкові серії, займається пропагандою української ілтератури в країні та за кордоном, і при цьому виступає в ролі профспікової організації, що надає матеріальну і правову та соціальну підтримку письменників, виступаючи ініціатом законів, які захищають літераторів та авторське право» — зазначив він у інтервью «УЛГ».

Михайло Олексійович Сидоржевський народився 5 травня 1958 року в селі Старий Солотвин, Бердичівський район Житомирської області. Сидоржевський — громадський діяч, публіцист, редактор, поет.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути