chrome firefox opera safari iexplorer

«Херсонес Таврійський» позбавили самостійного статусу

25 січня 2015 о 17:22

21 січня 2015 року так званий «Уряд Севастополя» створив «державний заклад культури» — Об’єднаний музей-заповідник історії Севастополя, до складу якого увійшли 12 об’єктів культурної спадщини, об’єднаних єдиним фактором – місцезнаходженням на території м. Севастополя.

Зокрема, це: «Херсонес Таврійський» (з фортецями Каламіту і Чембало), панорама «Оборони Севастополя» з меморіальним комплексом на Історичному бульварі, Малахов-курган, Діорама на Сапун-горі, Музей-усипальниця адміралів у Володимирському соборі, Будинок-музей севастопольського підпілля, Братський цвинтар, Олександрівська і Михайлівська батареї, Батарея №4, балаклавські форти «Південний» і «Північний», а також форт «Літер А5» на вулиці Меншикова, Державний ландшафтно-архітектурний заказник «Максимова дача» і балаклавська підземна штольня.

Принципи, на основі яких було зроблено так зване об’єднання, позбавлені логіки. Але найбільшою несподіванкою стало позбавлення заповідника, який є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО, самостійного статусу, що суперечить всім міжнародним нормам. Як відомо з публікацій, «Уряд Севастополя» приймав рішення таким чином, що навіть директор «Херсонесу Таврійського» Леонід Жунько нічого про це не знав.

Основними видами діяльності новоствореної установи будуть реалізація програми військово-патріотичного виховання, завдань Російського військово-патріотичного товариства тощо.

В народі заповідник отримав назву «Від палеоліту до Головліту».

prostir.museum

Розділи: Суспільство

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути