chrome firefox opera safari iexplorer

Деякі посольства Шенгену не видають візи за біометричними паспортами

02 лютого 2015 о 13:29

Візові центри деяких посольств країн шенгенської зони відмовляються приймати від громадян України біометричні документи для оформлення віз.

Про існування такої проблеми повідомляють експерти, також її визнають дипломати.

«На сьогодні за біометричними паспортами неможливо відкрити шенгенські візи. Проблема в тому, що кожне консульство повинно мати при собі фізично бланк біометричного паспорта. Однак з МЗС в посольства не передано достатньої кількості паспортів, щоби посольство могло звірити (зі зразком) і перевірити, чи це справжній  паспорт», — заявив голова правління Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук в понеділок на прес-конференції в УКМЦ.

Він зазначив, що деякі посольства вже отримали необхідні зразки. «В МЗС знають про цю проблему. За нашими даними, МЗС має вирішити її протягом тижня», — повідомив експерт.

В генконсульстві Польщі у Львові підтвердили, що протягом тривалого часу не ставили візи у документи із біометрикою.

«Паспорта дуже хороші, але виникла проблема з тим, що їх потрібно було спочатку ратифікувати — цей біометричний паспорт потрібно було показати іншим державам для того, щоб вони його визнали. Також представити консульським установам», — розповів генконсул Польщі у Львові Ярослав Дрозд, якого цитує Укрінформ.

«Адже ми не можемо поставити візу лише тому, що бачили зразок паспорта в газеті», — зазначив дипломат, додавши, що генконсульство вже розпочало приймати документи, але отримати візу у такий паспорт буде можливо не раніше, ніж за два тижні.

Як відомо, Україна від 12 січня розпочала оформлення біометричних паспортів громадянина для виїзду за кордон.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути