chrome firefox opera safari iexplorer

Польська влада визнає український біометричний паспорт

05 лютого 2015 о 18:46

Новий український біометричний паспорт є чинним документом і польська влада його визнає при оформленні шенгенської візи. Про це «Радіо Свобода» повідомив представник МЗС Польщі Анджей Крентовський, передає УНН.

“Український біометричний паспорт вже визнаний польською владою. Вже немає цієї проблеми. Проблема була, один день, можливо, але тепер її немає”, — зазначив він.

У МЗС України також повідомили, що проблем з біометричними паспортами уже немає. Раніше користувачі соцмереж повідомляли, що Генеральне консульство Польщі в Харкові відмовилялося видавати шенгенську візу в новому біометричному паспорті. Про те, що деякі посольства країн шенгенської зони відмовлялися приймати від громадян України біометричні документи для оформлення віз також повідомляли експерти.

Зокрема, за словами голови правління українського інституту міжнародної політики Ростислава Томенчука, станом на 2 лютого за біометричними паспортами неможливо відкрити шенгенські візи. Проблема в тому, що кожне консульство повинно мати бланк біометричного паспорта. Однак МЗС не передано достатньої кількості паспортів посольствам, зазначив Томенчук. З 12 січня 2015 року українці почали подавати документи для отримання біометричного паспорту. Затримка з виготовленням біометричних паспортів — головна перешкода для скасування Євросоюзом віз для українців, зазначають у МЗС.

Джерело: uazmi.org
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути