chrome firefox opera safari iexplorer

Театр Франка присвятив прем'єру колезі, загиблому на Майдані

19 лютого 2015 о 16:09

19, 20 та 21 лютого, до річниці подій на Майдані, Національний театр імені Івана Франка три дні поспіль покаже свою прем’єрну виставу «Щоденники Майдану» (режисер Андрій Май).

Цей триденний проект театр вирішив присвятити пам’яті Андрія Мовчана, який працював у театрі Франка, але трагічні події у центрі столиці передчасно обірвали його життя − рік тому. Андрієві було лише 34 роки. Сьогодні його ім’я – серед героїв Небесної Сотні, повідомляє Сultprostir.ua.

Проект «Щоденники Майдану» нещодавно приймав участь у міжнародному театральному фестивалі Lessingtage-2015, який проходив у Гамбурзі та був присвячений темі миру. «Щоденники Майдану» − документальна п’єса, в основі якої інтерв’ю учасників подій на Майдані. У виставі звучать свідчення людей, які приймали участь в протестах у центрі Києва.

Серед таких активістів був і Андрій Мовчан. У театрі його лагідно називали Світлячок. Адже світло – це його покликання, професія, захоплення. Саме технічний – освітлювальний – напрям Андрій і визначав в системі роботи театру імені Франка.

Його дуже цінували колеги. Сам Андрій горів «театром», дуже любив різні вистави. Колеги розповідають: «У Андрія була чітка громадянська позиція. Не показова. На Майдан він почав ходити вже з того дня, коли відбулося побиття студентів – і нікому про це нічого не говорив. Просто він кожен день був там, намагався допомогти людям…».

Портрет Андрія Мовчана, який для франківців так і лишається Світлячком, сьогодні − на стіні театру… Він, як і раніше, поруч з колегами. Його світло не гасне.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути