chrome firefox opera safari iexplorer

У школах запровадять військово-патріотичну гру «Зірниця»

28 березня 2011 о 14:44

Міноборони та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту домовилися про проведення в школах Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця». 

Відповідний спільний наказ Міноборони, Міносвіти і Товариства сприяння обороні України підписав міністр оборони Михайло Єжель.

У документі зазначено, що «Зірниця» є складовою частиною загальнодержавної системи національно-патріотичного і фізичного виховання дітей та учнівської молоді, основними завданнями якої є підготовка до служби в Збройних силах, підтримка та розвиток молодіжної ініціативи в справі освоєння військових професій, розвиток поведінки в екстремальних ситуаціях, пропаганда здорового способу життя.

Передбачено, що гра буде проводитись щорічно в три етапи: І етап – міський та районний у березні-квітні; ІІ етап – республіканський (АР Крим), обласний, міський (Київ та Севастополь) у квітні-травні. ІІІ – Всеукраїнський етап (фінал) – проводиться у вересні.

У «Зірниці» беруть участь збірні команди учнів 5-9 класів (віком не старше 15 років на момент проведення ІІІ етапу проведення гри), що формуються на базі команди-переможниці туру змагань із залученням учнів, що показали кращі результати на етапах гри.

Гра складається з двох частин – конкурси та спортивні змагання (конкурс строю та пісні, воєнно-історичний конкурс за принципом гри «Брейн-ринг», вогнева підготовка, метання «гранати», долікарська допомога, топографічна підготовка), воєнізована естафета «Десант».

Міністерство оборони України виступає як співорганізатор «Зірниці».

Керівники органів військового управління, командири військових частин, начальники військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають надавати у межах компетенції організаційну допомогу в проведенні гри.

Нагадаємо, у вересні 2010 року Кабінет Міністрів призначив міністра освіти і науки Дмитра Табачника головою організаційного комітету з підготовки та проведення «Зірниці».

Джерело: ZIK
Розділи: Новини освіти Освічена

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути