chrome firefox opera safari iexplorer

8 березня треба скасувати, як і 23 лютого, – митрополит Димитрій (Рудюк)

06 березня 2015 о 14:14

В Україні повинні бути свої свята. А 8 березня суто комуно-більшовицьке свято. Його, як і 23 лютого, в Україні повинні скасувати як свята колишньої комуністичної совєцької імперії.

Про це сьогодні, 6 березня, у коментарі ІА ZIK повідомив митрополит Львівський і Сокальський Української православної церкви (КП) Димитрій (Рудюк).

На його думку, 8 березня треба бойкотувати так само як і День захисника Вітчизни або День Радянської армії 23 лютого.

«Якщо ми хочемо жити по-новому, з новим вітром, з новим повітрям, то мені здається, що Революція гідності, яка відбулася, дуже чітко поставила перед нами ці питання. Ще раніше якось можна було погоджуватися, що це День жінки. Але я вважаю, що усі свята, що несуть взагалі якусь примару колишньої совєцької імперії, яка по нас потопталась ще більше в образі теперішньої Російської Федерації, треба скасувати», – сказав митрополит Димитрій.

Він зазначив, що потрібно знайти аналог 8 березню. Для цього повинна попрацювати спеціальна комісія.

Він нагадав, що День захисника Вітчизни перенесли з 23 лютого на 14 жовтня, і додав, що це правильне рішення. Аналогічно, за його словами, потрібно зробити і з Міжнародним жіночим днем.

«Чому на високому рівні не можна відзначати День матері? Чому у цей день не говорити про матір, про сім’ю, адже колись 8 березня ми говорили про це, дарували мамам квіти, клеїли листівочки і прославляли матір», – сказав митрополит і додав, що є багато різних варіантів, які можуть замінити 8 березня.

«Аналог 8 березню у таких святах як Неділя жінок-мироносиць, яка завжди є у другу неділю після Великодня. Після Фоминої неділі є Неділя жінок-мироносиць. Чому не може бути це свято, оскільки у католиків і православних ці неділі є вказані. Це буде по-християнськи і правильно. Це свято, звичайно, залежатиме від Пасхи і воно не буде кожного року в один день, а плаватиме залежно від того, чи ранній Великдень, чи пізній. Інколи це свято буде у квітні, інколи на початку травня, або всередині, або наприкінці», – запропонував владика Димитрій.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути