chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається виставка старовинних замків та ключів до церков

06 березня 2015 о 15:01

6 березня о 12.00 у виставковій залі Музею історії Києво-Печерської лаври (корпус № 3) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

Як повідомляє пресс-служба заповідника, в експозиції будуть представлені рідкісні пам’ятки матеріальної культури українського народу ХІІ–ХIХ ст.: замки, ключі, гравюри, світлини, ікони із фондової збірки Києво-Печерського заповідника, які надходили до фондів музею з 1920-х рр.

На виставці можна буде побачити такі унікальні предмети, як датовані замки до київських церков. Серед них замок 1691 р., яким тривалий час закривали Успенський собор Києво-Печерської лаври, до якого зберігся і аутентичний ключ.

В окремих вітринах будуть демонструватися давньоруські двоциліндрові висячі замки і ключі до них (з фондів Чернівецької філії Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України»), які є шедеврами місцевої ковальської справи.

В експозиції також можна буде дізнатися про ключ від однієї з башт Києво-Печерської фортеці, який був викрадений з музею німецькими окупантами під час Другої світової війни, а у 1945 р. повернутий з Німеччини до Заповідника.

Виставку можна оглянути кожного дня з 9.00 до 18.00 у І секції (корпус № 3) Музею історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути