chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається виставка старовинних замків та ключів до церков

06 березня 2015 о 15:01

6 березня о 12.00 у виставковій залі Музею історії Києво-Печерської лаври (корпус № 3) Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відкриється виставка «Замки і ключі з колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника».

Як повідомляє пресс-служба заповідника, в експозиції будуть представлені рідкісні пам’ятки матеріальної культури українського народу ХІІ–ХIХ ст.: замки, ключі, гравюри, світлини, ікони із фондової збірки Києво-Печерського заповідника, які надходили до фондів музею з 1920-х рр.

На виставці можна буде побачити такі унікальні предмети, як датовані замки до київських церков. Серед них замок 1691 р., яким тривалий час закривали Успенський собор Києво-Печерської лаври, до якого зберігся і аутентичний ключ.

В окремих вітринах будуть демонструватися давньоруські двоциліндрові висячі замки і ключі до них (з фондів Чернівецької філії Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України»), які є шедеврами місцевої ковальської справи.

В експозиції також можна буде дізнатися про ключ від однієї з башт Києво-Печерської фортеці, який був викрадений з музею німецькими окупантами під час Другої світової війни, а у 1945 р. повернутий з Німеччини до Заповідника.

Виставку можна оглянути кожного дня з 9.00 до 18.00 у І секції (корпус № 3) Музею історії Києво-Печерської лаври Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника за адресою: Київ, вул. Лаврська, 9.

Джерело: УНІАН
Розділи: Новини культури

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...