chrome firefox opera safari iexplorer

Жителі Тернопільщини просять не вивозити Почаївську ікону до Росії

19 березня 2015 о 16:25

В Інтернеті з’явився відкритий лист жителів Почаєва. Занепокоєння людей викликала хресна хода, що має відбутися територією України, Росії та Білорусі з Почаївською іконою. Мешканці міста висловлюють стурбованість тим, що святиню можуть підмінити на якісну копію, – інформує власкор IA ZIK.

«Як стало відомо, вже в найближчі місяці відбудеться хресний хід через Україну, Росію та Білорусь з нашою великою українською святинею – Чудотворною іконою Почаївської Матінки Божої. Ми вважаємо, що цього допустити не можна», – йдеться у листі.

За словами жителів Почаєва, вони не проти миру між країнами-сусідами, але існує ризик того, що як тільки оригінал ікони покине кордони України, на Тернопільщину він уже не повернеться.

«Швидше за все, її хитро обміняють на якісну копію, яку відрізнити від оригіналу буде неможливо», – зазначають вони.

У листі також йдеться про те, що хресна хода через Україну, Росію та Білорусь має відбутися в найближчі місяці.

«Ми не вимагаємо поки нічого надзвичайного. Ми просто хочемо зберегти свої святині від наруги», – зазначають жителі міста.

У Почаєві почали збір підписів, аби не допустити того, щоб ікона покинула Україну.

У Тернопільській єпархії УПЦ МП щодо коментарів з цього приводу утримуються.

Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій підтвердив власкору IA ZIK, що планується проведення хресного ходу. Стосовно Почаївської ікони, владика говорити відмовився, а інформацію, оприлюднену в листі, назвав «чутками».

Нагадаємо, почаївська ікона Божої Матері – одна з найшанованіших Православною церквою. Шанується також римо-католицькою і греко-католицькою церквами.

Зберігається в Почаївській лаврі, яка перебуває у підпорядкуванні Української православної церкви Московського патріархату.

Походження образу не з’ясоване. Ікона написана давнім візантійським письмом. У 1597 році монастирю її подарувала заможна вдова луцького земського судді Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині XVI століття.

Віряни звертаються до ікони Божої Матері Почаївської за зціленням від хвороб, а також за визволенням полонених.

15 січня

Інші дати
1992 — Президія Верховної Ради України ухвалила Державний гімн України
затверджено музичну редакцію, автором якої є М. Вербицький
Розгорнути
Народився Агатангел Кримський
(1871, м.Володимир-Волинський - 1942) - сходознавець, історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918).
"Мій краю! за тебе прийнять не лякаюсь Найгіршого лиха, Бо всякеє горе, недоля, скорбота Тепер мені втіха. Дурниця всі рани й душевні, й тілесні, З нудьгою чи кров'ю: Бо знаю я серце, що всі мої болі Погоїть любов'ю". (Агатангел Кримський)
Розгорнути
Народився Леонід Молодожанин (Лео Мол)
(1915, м. Полонне Хмельницької обл. - 2009) - український скульптор. Автор пам'ятників Т. Шевченку у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі. У Вінніпезі (Канада) відкрито сад скульптур Лео Мола.
Розгорнути

Новини Дивитися всі